دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
مسیر نامشخص قیمت طلا طی هفته جاری
22 خرداد 1400 - 11:38
شناسه : 13588
نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز نشان داد بازار طلا بار دیگر در فاز تحکیم گرفتار شده است و تحلیلگران هیچ جهت شفافی برای قیمت طلا در کوتاه مدت نمی‌بینند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، تحلیلگران در گفت‌و‌گو با کیتکونیوز اظهار داشت: با ادامه رشد فشارهای تورمی، بازار طلا شاهد حمایت بنیادین قوی است. با این حال دورنمای فنی طلا منفی خواهد بود زیرا قیمت این فلز با وجود افت بازده اوراق قرضه و دلار ضعیف‌تر، موفق نشده است رشدی که در بالای مرز یک هزار و ۹۰۰ دلار داشت را حفظ کند.

اگرچه نظر تحلیلگران وال استریت در یک هفته گذشته تغییر فاحشی پیدا کرده است اما سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای همچنان نسبت به افزایش قیمت طلا خوش‌بین مانده‌اند. البته در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت ۱۵ نفر شرکت کردند که نتیجه غیرمنتظره‌ای به همراه داشت.

گفتنی است در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز یک هزار و ۵۶ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۶۹۵ نفر معادل ۶۶ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۸۱ نفر معادل ۱۷ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۱۸۰ نفر معادل ۱۷ درصد نظری در این خصوص نداشتند.

در نظرسنجی هفته پیش، سرمایه‌گذاران خرد و تحلیلگران وال استریت نسبت به افزایش قیمت طلا خوش‌بین بودند اما با بسته شدن قیمت طلا در سطح پایین‌تر از هفته گذشته، تحلیلگران این خوش‌بینی را از دست داده‌اند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا هر اونس طلا ۱۶ دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۹ درصد کاهش یافت و در یک هزار و ۸۷۹ دلار و ۶۰ سنت بسته و برای کل هفته حدود ۰.۷ درصد کاهش نشان داد.

تحلیلگران معتقد‌اند از نظر بنیادین فروش طلا دشوار است؛ چراکه تورم ماه گذشته شاهد افزایش سالانه ۵ درصد بود که بزرگ‌ترین افزایش از ماه اوت سال ۲۰۰۸ به شمار می‌رود. رشد تورم به همراه نرخ‌های بهره پایین‌تر به معنای آن است که بازده واقعی منفی‌تر شده است.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که هر چند قیمت طلا در حال تحکیم است اما روند این فلز افزایشی مانده زیرا قیمت طلا بالای سطح یک هزار و ۸۵۵ دلار را حفظ کرده است.

اوله هانسن مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک، بیان کرد: بازار اندکی از نیروی صعودی خود را از دست داده و باید محرک جدیدی برای روند صعودی پیدا کند.

دارین نیوسام رییس شرکت دارین نیوسام آنالایز به کیتکونیوز، گفت: بنده نظر منفی نسبت به قیمت طلا در کوتاه‌مدت دارم و در انتظار اصلاح بیشتر قیمت طلا هستم.

فیلیپ استرایبل استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز، تصریح کرد: انتظار داریم قیمت طلا در کوتا‌ه‌مدت پایین‌تر برود با این حال کاهش قیمت در حدی نخواهد بود که نسبت به طلا بدبین شویم. امیدواریم طلا تا سطح یک هزار و ۸۵۰ دلار برسد.

مارک چندلر مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه نسبت به قیمت طلا بدبین هستم؛ چراکه فلز زرد در سطح یک هزار و ۹۰۰ دلار با مقاومت نیرومندی روبه‌رو شده است. امیدواریم بازده اوراق قرضه در آستانه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا صعود کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.