یکشنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
مس وارد مدار صعود شد
24 بهمن 1400 - 14:04
شناسه : 24589
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت مس دوباره در روز پنجشنبه افزایش یافت، زیرا موجودی همچنان نزولی بوده و دلیل صعود قیمت این فلز نزدیک شدن موجودی آن به سطوح پایین تاریخی است.
ارسال توسط : منبع : کالا خبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، موجودی مس بار دیگر به سطوح پایین تاریخی نزدیک می‌شود و موجودی در دسترس که به طور رسمی توسط بورس فلزات لندن (LME)، کومکس (Comex) و بورس آتی شانگهای (SHFE) نگهداری می‌شود ۲۰۰ هزار و ۴۰۲ تن گزارش شده و نیویورک مسئول بیش از نیمی از کل موجودی است.

مس در بورس آتی شانگهای ۴ درصد صعود کرد و پس از رشد پیشین و رسیدن به ۷۳ هزار و ۴۰ یوان که بالاترین سطح از ۲۱ ماه اکتبر است، به ۷۳ هزار و ۳۰ یوان در هر تن رسید.

مس برای تحویل در ماه ماه مارس در بازار کومکس در نیویورک افزایش یافت و به ۴۷ هزار و ۰۶۵ دلار در هر پوند معادل ۱۰ هزار و ۳۵۴ دلار در هر تن رسید که با ۲.۱ درصد رشد نسبت به روز چهارشنبه بسته شد و بالاترین سطح از ماه اکتبر به شمار می‌شود.

استراتژیست‌های ANZ می‌گویند که مس انبار شده در بورس‌های اصلی اکنون در سطح هشدار قرار دارند که نشان دهنده تنها سه روز عرضه جهانی است.

اندی هوم ستون نویس رویترز در مطلب اخیر خود نوشت که موجودی مس بورس فلزات لندن نیز دومین موج تغییرات ناگهانی را تجربه می‌کند.

پاتریشیا مور اقتصاددان و متخصص بازار کامودیتی‌ها هفته گذشته در کنفرانس AME در ونکوور به حاضرین اعلام کرد که مس ممکن است در میان مدت به سمت ناحیه ابرچرخه حرکت کند و انتظار می‌رود سطح قیمت در میان مدت به بالای ۵ دلار در هر پوند برسد.

گفتنی است، در همین حال موسسه اعتبارسنجی فیچ (Fitch Solutions) در چشم‌انداز خود برای سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که محدودیت موجودی مس در سال جاری اندکی کاهش خواهد یافت، زیرا کارخانه‌های ذوب چین پس از کاهش تولید در طول دوره بحران برق در ماه اکتبر، دوباره تولید خود را افزایش خواهند داد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.