شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت ×
تحقق جهش تولید با مشارکت همه فعالان صنعت فولاد
14 بهمن 1399 - 14:31
شناسه : 6272
سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در هفتمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس با اشاره به جلسه مهم کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از مهلت 15 روزه مجلس برای تدوین شیوه‌نامه جدید ورود صنعت فولاد به بازار بورس خبر داد و گفت: امیدوار هستیم با همدلی، مشارکت و نظرخواهی از همه متخصصان و صاحب‌نظران فولادی بتوان به منطق کارشناسی در حوزه‌های تولید، صادرات و فروش دست یافت.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اردشیر سعدمحمدی در هفتمین کنفرانس بین‌المللی استیل پرایس با موضوع «نوآوری در تولید و فروش»، طی سخنرانی مبسوطی نیازهای مختلف کشور را در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، استخراج، اکتشاف و تولید و در نهایت صادرات تبیین کرد و راه رسیدن به جهش تولید و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ را، همدلی و مشارکت همه فعالان صنعت فولاد دانست. 
وی با تحلیل بازار صادرات فولاد در جهان، سهم فعلی ایران را از بازار مناسب ارزیابی کرد و از انجمن فولاد خواست برای بازاریابی بین‌المللی آنلاین، اقدامات جدیدی را پایه‌ریزی نماید.
سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت گفت: عراق، امارات، عربستان و قطر در حال برنامه‌ریزی برای توسعه صنعت فولاد هستند که اگر ما در همه زمینه‌ها برنامه‌ریزی، رشد و توسعه مناسب نداشته باشیم، این بازار بزرگ را از دست خواهیم داد.
سعد محمدی، اکتشاف را یکی از  نیاز‌های حیاتی کشور در صنعت فولاد خواند و گفت: برای توسعه و اکتشاف مورد نظر سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ نیاز به بیش از ۹٫۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری وجود دارد.
وی با اشاره به پیشرفت همه جانبه علمی دنیا یکی از نیازهای اساسی صنعت معدن به ‌ویژه فولاد را آموزش در همه سطوح بیان کرد.
سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پایان خاطرنشان کرد: تحقق تولید مورد اشاره سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ در سایه برنامه‌ریزی، سرمایه‌گذاری و بهره‌وری مناسب قابل تحقق است که  این جز در سایه همدلی، گفتگو، تبادل نظر، توجه به همه بخش‌های صنعت فولاد امکان‌پذیر نخواهد بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.