دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
مشکلات صنایع پایین‌دستی فولاد برطرف می‌شود
08 بهمن 1399 - 12:28
شناسه : 5850
عضو هییت رییسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به رونق گرفتن تولید داخلی پس از خروج آمریکا از برجام گفت: پس از خروج آمریکا از برجام و قطع واردات برخی اقلام، تولید داخلی برخی صنایع تا سه برابر افزایش یافته است.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، روح الله متفکر آزاد در حاشیه بازدید از صنایع شهرک صنعتی شهید سلیمی، از پیگیری ۲ طرح راهبردی در مجلس شورای اسلامی در حوزه فولاد و صنایع پایین‌دستی خبر داد و اظهار داشت: طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه و فروش بالاتر از قیمت جهانی فولاد در صنایع پایین‌دستی مورد توجه مجلس قرار گرفته است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح جامعی برای حوزه فولاد در مجلس در دست بررسی است که بخش اعظمی از مشکلات صنایع پایین‌دستی در حوزه فولاد را مرتفع می‌کند.

وی در ادامه، به تحریم مبادلات بانکی توسط آمریکا اشاره و خاطر نشان کرد: اگر ما مبادلات ارزی‌مان را از مجاری بانکی انجام دهیم در تیررس حملات تحریمی آمریکا قرار می‌گیریم.

عضو هییت رییسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی مبادلات ارزی خود را در صرافی‌ها انجام می‌دهند، افزود: اگر ما استانداردهای fatf را در کشور اجرا کنیم، صرافی‌های کشور دچار مشکل می‌شوند با توجه به اینکه آمریکا نظام بانکی ایران را تحریم کرده واحدهای تولیدی ما با مشکل مواجه می‌شوند بنابراین نباید معاهدات اِف اِی تی اِف در کشور اجرا شود.

مدیریت هوشمندانه سلیمانی در دوران تحریمحزب ندای ایرانیان: اگر دولت تدبیر و همت کافی داشت تحریم‌ها به جایی نمی‌رسیدجهانگیری: بزرگ‌ترین پروژه‌های نفتی را در دوران تحریم انجام دادیم.

وی با اشاره به رونق گرفتن تولید داخلی پس از خروج آمریکا از برجام تصریح کرد: پس از خروج آمریکا از برجام و قطع واردات برخی اقلام، تولید داخلی برخی صنایع تا ۳ برابر افزایش یافته است.

متفکرآزاد، با ابراز نگرانی از حاکم شدن تفکرات واردات محور و بی‌اعتنایی به تولید داخلی افزود: این رویه موجب نگرانی از رونق افتادن تولید داخلی و ایجاد مشکلات برای صنعتگران داخلی است و باید اتکا به تولید داخلی تقویت شود. عضو هییت رییسه مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ایران از طوفان تحریم عبور کرده است، افزود: با خروج ترامپ از برجام و بازگشت تحریم‌ها، ایران توانسته اقتصاد خود را به ثبات برساند و روی ریل صحیح قرار دهد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.