دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 25 September , 2023 ساعت ×
مصرف فولاد در کشور افزایش یافت
11 شهریور 1402 - 16:28
شناسه : 35722
در چهار ماهه ابتدایی 1402، در مجموع چهار ماه ابتدایی امسال همگام با افزایش تولید فولاد، بخش قابل توجه این تولید صرف مصارف داخلی شده و بخشی نیز به صادرات اختصاص یافته است. بر این اساس میزان مصرف ظاهری فولاد طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ٢.٢ تا ۶.٨ درصدی را تجربه کرده است.
ارسال توسط : منبع : برنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، طبق آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه، بالغ بر ۴۰ میلیون تن انواع اقلام فولادی در کشور تولید شده که از این میزان، حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تن صادر و باقی (بالغ بر ۳۵ میلیون تن) صرف مصارف داخلی شده است. بر این اساس، مصرف ظاهری فولاد کشور در این مدت نسبت به چهار ماهه ابتدایی سال ١۴٠١، رشد ٢.٢ تا ٨.۶ درصدی داشته است.

طی چهار ماهه ابتدایی سال جاری، چهار میلیون و ۴٩٩ هزار تن مقاطع طویل فولادی تولید شده که سه میلیون و ۶٠١ هزار تن در داخل مصرف شده است و نسبت به مصرف ظاهری آن در مدت مشابه سال گذشته معادل سه میلیون و ۴٧۴ هزار تن، ٣.٧ درصد افزایش یافته است.

پس از آن، در مجموع از ١١ میلیون و ۴۵٩ هزار تن شمش فولادی تولید شده در کشور با رشد ٣.٩ درصدی، هشت میلیون و ۶٩٩ هزار تن به مصارف داخلی اختصاص یافته و حدود دو میلیون و ٧۶٠ هزار تن آن صادر شده است. در چهار ماهه ابتدایی سال ١۴٠١، مصرف ظاهری شمش فولاد کشور هشت میلیون و ٣٧۶ هزار تن ثبت شده است.

همچنین از هفت میلیون و ٨٢٢ هزار تن محصولات فولادی تولید شده، هفت میلیون و ١۵۶ هزار تن صرف مصارف داخلی شده است که ۵.٣ درصد نسبت به میزان مصارف آن‌ها در چهار ماهه ابتدایی سال جاری معادل ۶ میلیون و ٧٩۴ هزار تن افزایش را تجربه کرده است.

طی چهار ماهه ابتدایی امسال، مقاطع تخت فولادی حدود ١۵٨ هزار تن صادر و قریب به سه میلیون و ۴٢۵ هزار تن صرف مصرف داخلی شده است. مصرف این مقاطع نسبت به سال گذشته که سه میلیون و ٢٠۶ هزار تن بوده، ۶.٨ درصد بیشتر شده است.

در نهایت مصرف آهن اسفنجی ٢.٢ درصد رشد کرده است و از ١٢ میلیون و ١١١ هزار تن، به ١٢ میلیون و ٣٧٩ هزار تن رسیده است. در چهار ماهه ابتدایی ١٤٠١، قریب به ١٣ میلیون تن آهن اسفنجی در کشور تولید شده که تنها ۵٨٠ هزار تن آن صادر شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.