پنج شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 6 June , 2024 ساعت ×
معدن آهن حنار به شرکت ذوب‌آهن اصفهان واگذارشد
10 اسفند 1401 - 14:40
شناسه : 33931
علیرضا جلالیان، مدیر مجتمع معدنی خراسان جنوبی از آغاز عملیات بهره برداری از معدن حنار خبر داد. این معدن به مدت ۱۰ سال به شرکت ذوب آهن اصفهان به‌عنوان سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد.
ارسال توسط : منبع : ایمپاسکو
پ
پ

به گزارش فلزات‌نیوز، علیرضا جلالیان گفت: با پایان عملیات تجهیز کارگاه و ورود ماشین‌آلات، فعالیت سرمایه‌گذار در معدن آهن حنار و بهره‌برداری از این معدن با مشارکت بخش خصوصی آغاز شد. 

وی با اشاره به برگزاری مزایده عمومی جهت انتخاب سرمایه‌گذار افزود: پس از برگزاری مزایده عمومی، انجام عملیات استخراج و فروش ماده معدنی در معدن آهن حنار به مدت ۱۰ سال به شرکت ذوب آهن اصفهان به‌عنوان سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد. 

جلالیان ادامه داد: این چهارمین معدن تابعه این مجتمع در استان خراسان جنوبی است که بهره‌برداری از آن به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شده است. وی از اشتغال مستقیم ۳۰ نفری در معدن آهن حنار خبر داد و گفت: این تعداد اشتغال در سال آینده به ۸۰ نفر افزایش خواهد یافت که نقش مؤثری در جهت توسعه و رفع مشکل اشتغال منطقه خواهد داشت. 

مدیر مجتمع معدنی خراسان جنوبی افزود: با بهره‌برداری از این معدن، سالانه ۱۰۰ هزار تن کانسنگ آهن استخراج می‌شود که جهت تأمین خوراک کارخانجات شرکت ذوب‌آهن اصفهان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 

گفتنی است معدن سنگ‌آهن حنار با ذخیره قطعی یک‌میلیون تن و عیار متوسط ۵۹.۳۷ درصد در ۲۰۰ کیلومتری مرکز استان خراسان جنوبی واقع شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.