دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
معدن توانای حل مشکلات صادرات کشور را دارد
30 دی 1399 - 13:55
شناسه : 5351
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: بخش معدن، در صورت استفاده از همه ظرفیت ها در زنجیره، توانایی رفع بخش عمده ای از مشکلات کشور در تولید،‌ صادرات و اشتغال را دارد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، وجیه ا… جعفری امروز در دیدار با اعضای انجمن سنگ آهن ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: کشور ما از مواد معدنی مناسبی برخوردار است و با توجه به رشد نوآوری و فناوری در این حوزه، امکان فرآوری کانی‌های مختلف وجود دارد.
وی ادامه داد: با در اختیار گرفتن فناوری های جدید، می توان بسیاری از مواد معدنی را با استفاده از دانش و فناوری های جدید استحصال کرد. توسعه اکتشاف و ورود ماشین آلات و تجهیزات مناسب در راستای توسعه فعالیت های این حوزه امری ضروری است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنان خود درباره اصلاح قوانین و مقررات اظهار داشت: باید با ایجاد هماهنگی بیشتر میان دولت و تشکل‌ها، در زمینه اجرای صحیح قانون، در مسیر اصلاح فرآیند توسعه بخش معدن و صنایع معدنی گام برداریم.
جعفری خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده در انجمن سنگ آهن شامل ایندکس قیمت انجمن سنگ آهن، سامانه آموزشی و سامانه معاملاتی در جلسه تخصصی با حضور معاونان ایمیدرو بررسی می‌شود.
مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ آهن نیز در این جلسه با بیان اینکه مهندس جعفری از مدیران خوشفکر بخش معدن و همراهِ بخش خصوصی بوده است، گفت: در طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک، این تعامل با بخش خصوصی را شاهد بوده ایم و حضور ایشان، پشتوانه ای برای عبور از شرایط دشوار کنونی است.
وی ادامه داد: در این انجمن، همواره تلاش کرده ایم تا ارتباط خود را با ایمیدرو حفظ کنیم و البته حمایت های این سازمان را برای موفقیت انجمن، بسیار موثر می‌دانیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.