سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
ممنوعیت معامله زغال‌سنگ خارج از بورس
14 بهمن 1400 - 9:43
شناسه : 24089
بر اساس نامه معاون معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت خطاب به روسای صمت استان‌ها معامله زغال‌سنگ از ابتدای اسفندماه 1400 خارج از بورس انرژی ممنوع شد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در نامه رضا محتشمی پور معاون معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت خطاب به روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و جنوب کرمان آمده است:

حسب مصوبه کارگروه کالاهای پایه از ابتدای اسفندماه سال جاری کلیه عرضه داخلی زغال‌سنگ الزاما در بورس انرژی مجاز بوده و هرگونه خرید و عرضه خارج از بورس انرژی ایران ممنوع است. بر این اساس تمامی واحدهای تولیدکننده انواع زغال‌سنگ خام، کنسانتره زغال‌سنگ و فراورده‌های حاصل از آن مکلف به عرضه کل تولید خود در بورس انرژی هستند و مازاد بر عرضه داخلی وفق مقررات جاری امکان صادرات خواهند یافت. بنابراین کلیه سازمان‌های استانی دارای واحد تولیدکننده زغال‌سنگ مکلف هستند نسبت به پیگیری ثبت‌نام واحد به اخذ کد بورسی شرکت‌های تولیدکننده و مصرف‌کننده طی دو هفته آینده اقدام لازم را به عمل آورند. بنابراین ضروری است کلیه مراحل اخذ کد بورسی از بورس انرژی ثبت‌نام، دریافت کد نقش، اظهار تولید و ثبت معاملات تولیدکنندگان و خریداران در سامانه جامع تجارت تا پایان روز بیستم ماه جاری به این معاونت ارسال شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.