سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
مناطق نفت‌خیز جنوب آمادگی افزایش تولید نفت را دارد
07 اردیبهشت 1400 - 10:16
شناسه : 11247
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: این شرکت آمادگی افزایش تولید نفت تا رقمی فراتر از مقدار تولید پیش از تحریم‌ها در سال ۱۳۹۷ را دارد. ‬‬‬‬
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، اظهار داشت: با تحقق برنامه‌های طراحی ‌شده در دو سال اخیر و ایجاد ظرفیت تولید که با تلاش کارکنان و متخصصان فنی و عملیاتی در ستاد و شرکت‌های بهره‌برداری تابع انجام شد، این شرکت آماده برگشت به تولید در سطحی فراتر از مقدار پیش از تحریم‌ها در سال ۱۳۹۷ شده است.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام «تولید؛ پشتیبانی‌ها، ‌مانع‌زدایی‌ها» افزود: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بر اساس رسالت ذاتی خود و به ‌منظور تحقق نام‌گذاری سال ۱۴۰۰، با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی منابع لازم برای تحقق برنامه تولید امسال که در آن روند افزایشی مستمر پیش‌بینی شده، توان تولید خود را افزایش داده است. بنابراین تحقق چنین هدف بزرگی، به تامین خدمات، پشتیبانی و رفع موانع تولید نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه مناطق نفت‌خیز جنوب با توان تولید روزانه بیش از سه میلیون بشکه نفت، توانایی تامین ۸۰ درصد نفت تولیدی کشور را دارد، گفت: برنامه عملیاتی افزایش تولید در همه بخش‌های عملیاتی و پنج شرکت بهره‌بردار کارون، مارون، آغاجاری، گچساران و مسجدسلیمان ابلاغ شده و در حال انجام است و به محض برطرف شدن تحریم‌ها و ایجاد زمینه‌ای مناسب برای رشد صادرات نفت، افزایش تولید نیز محقق می‌شود.

محمدی تصریح کرد: از ملزومات تحقق برنامه، افزایش تولید، انجام به ‌موقع برنامه دکل‌لاین سال ۱۴۰۰، اقدام‌های انگیزشی روی چاه‌ها، تعمیر خطوط لوله، اجرای برنامه‌های طرح نگه‌داشت، افزایش تولیدی که قابلیت زودهنگامی را دارند و افزایش ظرفیت فراورشی نفت نمکی با به‌کارگیری نمک‌زدایی‌های پیش‌ساخته است.

وی ادامه داد:‌ در زمان کاهش تکلیفی تولید، وضع چاه‌ها، مخازن و تاسیسات مناطق نفت‌خیز جنوب به طور مستمر پایش می‌شود. بنابراین در این راستا، تمهیدات ضروری برای حفظ و افزایش ظرفیت تولید اتخاذ شده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در پایان، خاطرنشان کرد: همسو با این اقدام‌ها، فعالیت‌های مرتبط با بازرسی فنی، ایمنی‌سازی تاسیسات و رعایت مقررات بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (اچ‌اس‌ئی) به ‌منظور افزایش تولید در شرایطی ایمن استمرار دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.