جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 12 July , 2024 ساعت ×
مهلت یک ماهه به معادن راکد
05 آذر 1399 - 7:10
شناسه : 1941
وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: معادنی که در سطح کشور راکد و غیر فعال هستند، تا یک ماه دیگر فرصت دارند فعال شوند و در صورت غیرفعال بودن، مجوزشان باطل می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا رزم‌حسینی در حاشیه نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: براساس تقسیم وظایفی که با وزارت جهاد کشاورزی داشته‌ایم، مسوولیت تنظیم بازار در حوزه گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.
ارسال توسط :
پ
پ

وی با بیان اینکه وزارت صمت به‌عنوان تامین‌کننده نهاده‌های دامی، تاکنون ۴/ ۱ میلیون تن کالا را از گمرکات ترخیص کرده است افزود: در مجموع ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بندرعباس و بندر امام خمینی(ره) وجود داشت که با توجه به دستور رئیس‌جمهور، به سرعت در حال ترخیص است. وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: کالاهای ترخیص شده، تحویل وزارت جهاد کشاورزی می‌شود که این وزارتخانه باید از طریق سامانه بازارگاه نسبت به توزیع آن اقدام کند، بنابراین کار نظارت بر توزیع این محصولات نیز بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.

رزم‌حسینی اضافه کرد: برخی بخش‌ها مطالبه افزایش قیمت برخی کالاها را داشتند که ستاد تنظیم بازار در برابر آن مقاومت کرد. وی با تاکید بر لزوم توجه به تولیدکنندگان و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی دام و طیور تصریح کرد: مجموعه اقدامات در این حوزه باید به نحوی تنظیم شود که هم تولیدکنندگان امکان ادامه تولید داشته باشند و هم قیمت در بازار داخل متعادل شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین تاکید کرد: معادنی که در سطح کشور راکد و غیر فعال هستند، تا یک ماه دیگر فرصت دارند فعال شوند در صورت غیرفعال بودن، مجوزشان باطل می‌شود. رزم‌حسینی گفت: یکی از تصمیمات خوبی که اتخاذ و ابلاغ شد، فرصت سه ماهه برای معدن‌داران جهت فعال‌سازی معادن در اختیارشان بود. وی افزود: تاکنون ۲ ماه از مهلت تعیین شده گذشته و همه افرادی که پروانه بهره‌برداری یا مجوز اکتشاف گرفتند حداکثر تا یک ماه دیگر مهلت دارند اقدامات اجرایی لازم جهت فعال‌سازی معادن در اختیار را عملیاتی کنند. رزم‌حسینی تاکید کرد: طبق قانون مکلف به ابطال مجوز افرادی هستیم که پس از این مهلت سه ماهه، معادن تحت اختیارشان غیرفعال مانده باشد؛ ضمن اینکه طبق مقررات موجود، همه استان‌ها مکلف به برگزاری مزایده معادن مزبور خواهند بود و به افراد دارای اهلیت واگذار خواهند شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود، اعلام کرد: ما برای افزایش تولید سیگار در داخل اقدام کرده‌ایم. رزم‌حسینی درباره قاچاق سیگار، بیان کرد: ما در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز فقط یک عضویم، اما ایجاد برخی محدودیت‌ها هم به افزایش قاچاق کالا ختم می‌شود. وی ادامه داد: شرکت‌های مجوزدار خارجی تولید دخانیات کارشان را انجام می‌دهند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.