جمعه, ۲۶ اسفند , ۱۴۰۱ Friday, 17 March , 2023 ساعت ×
مواد اولیه در مسیر رسیدن به ذوب‌آهن
06 مهر 1400 - 11:57
شناسه : 18352
مدیر کل راه‌آهن هرمزگان گفت: با توجه به نقش حیاتی مواد اولیه در خط تولید کارخانه‌ها و اهمیت تسریع در عملیات انتقال، برای اولین مرتبه بارگیری مواد فله از کشتی به واگن و ارسال از بندر شهید رجایی به مقصد ذوب‌آهن اصفهان دوم مهرماه صورت گرفت.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدرضا چنگانی مدیر کل راه‌آهن هرمزگان، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های انجام شده طی یک همکاری چند جانبه یبن ذوب‌آهن اصفهان، بندر شهید رجایی، گمرک شهید رجایی و اداره کل راه‌آهن هرمزگان، برای نخستین مرتبه بارگیری مستقیم مواد فله از کشتی به واگن و از بندر شهید رجایی به مقصد ذوب‌آهن اصفهان انجام شد. 

وی با اشاره به اینکه تعداد ۹۰ واگن بارگیری مستقیم شده است، افزود: این اقدام در کاهش هزینه‌ها و همچنین تسریع فرایند انتقال مواد اولیه به مقصد کارخانه اهمیت بسیار زیادی دارد. لذا واسطه‌های بسیاری در این بین حذف می‌شوند.

تخلیه ۶۴۰۰ تن مواد فلله در بندر شهید رجایی

محمد جعفر صالحی معاون خرید ذوب‌آهن اصفهان نیز گفت: حمل سریع و بدون وقفه مواد اولیه، تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌هایی مانند اجاره زمین، جلوگیری از پرت و باد بردگی، حفظ کیفیت، افزایش سرعت بارگیری و سیر مواد اولیه، تخلیه روزانه ۶ هزار و ۴۰۰ تن مواد فله برای اولین بار در بندر شهید رجایی، صرفه‌جویی در مصرف گازوییل به علت حذف کامیون از عملیات حمل مواد اولیه را در پی دارد. به همین منظور حمل یکسره مواد اولیه وارداتی به صورت ریلی، همزمان با تخلیه از کشتی در دستور کار معاونت خرید ذوب‌آهن اصفهان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا پس از انجام مقدمات لازم و هماهنگی با بندر شهید رجایی، اداره کل راه‌آهن هرمزگان و شرکت پدید آوران امید پارس این اقدام مهم عملیاتی شد و تعداد ۹۰ واگن به صورت مستقیم  بارگیری شدند.

معاون خرید ذوب‌آهن اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: برای تداوم این مهم که به عنوان یک رکورد برای اولین بار، در بندر شهید رجایی به ثبت رسیده است، لازم بود تمهیداتی اندیشیده شود که با عارضه‌یابی و تجربیات به دست آمده، با همکاری شرکت پدیدآوران امید پارس، اداره امور بندری بندر شهید رجایی و راه‌آهن ناحیه هرمزگان، مشکلات مرتفع خواهد شد. 

گفتنی است، از تلاش و مساعدت همه عزیزانی که در جهت اجرایی شدن این مهم همراهی و همکاری داشتند تشکر و قدردانی می‌کنیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.