یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
موفقیت فولادمبارکه برای دستیابی به بالاترین رکورد بازده کیفی محصولات
13 خرداد 1400 - 12:48
شناسه : 13309
در اردیبهشت ‌ماه 1400 هم‌زمان با رشد چشمگیر تولید شرکت بالاترین بازده کیفی محصولات شرکت در نواحی فولادسازی، نورد گرم، نورد سرد و فولاد سبا به دست آمد که منجر به کسب رکورد 91 درصد در کل شرکت شد که این رکورد از ابتدای راه‌اندازی تاکنون بی‌نظیر است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولادمبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا کی‌یگانه مدیر واحد کنترل کیفی شرکت فولادمبارکه، اظهار داشت: در اردیبهشت‌ماه سال جاری، هم‌زمان با رشد چشمگیر تولید شرکت، بالاترین بازده کیفی محصولات فولادمبارکه در نواحی فولادسازی، نورد گرم، نورد سرد و فولاد سبا به دست آمد و منجر به کسب رکورد ۹۱ درصد در کل شرکت و بهبود ۲ درصد نسبت به سال گذشته شد که در شرکت فولاد مبارکه رکورد محسوب می‌شود.

وی افزود: رکورد بازده کیفی شرکت فولادمبارکه از آنجا مهم است که تمام نواحی تولیدی به بالاترین عملکرد کیفی خود در این ماه، با توجه به حجم و ظرفیت تولید محصولات کیفی، دست یافتند.

مدیر واحد کنترل کیفی شرکت فولاد مبارکه، گفت: در اردیبهشت‌ماه سال جاری، بازده کیفی واحد فولادسازی ۹۵٫۳ درصد، نورد گرم ۹۹٫۴ درصد، نورد سرد ۹۶ درصد و فولاد سبا ۹۸٫۴ درصد شد که کسب این رکورد در کنار افزایش تولید کمّی، منجر به سودآوری شرکت، رضایتمندی مشتریان و به دنبال آن کاهش ضایعات می‌شود.

کی‌یگانه در پایان از تمام مدیران نواحی تولیدی و کارکنان کنترل کیفی که در کنار پرسنل نواحی تولیدی در ردیابی و اعلام به‌موقع عیوب و مشکلات خطوط اهتمام کردند، تشکر و قدردانی کرد.

سهم ویژه ناحیه فولادسازی در رسیدن به رکورد بازده کیفی محصولات «شرکت فولادمبارکه»

غلامرضا سلیمی مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه در خصوص رکورد تولید کیفی محصولات ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه در اردیبهشت‌ ماه، بیان کرد: در راستای تحقق شعار سال، شرکت فولادمبارکه به‌عنوان سازمانی متعالی و پیشرو همگام با رکورد کمّی در تولید، به کیفی‌سازی محصولات اهتمام ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: اگرچه هدف‌گذاری در بنگاه‌های اقتصادی بزرگ بر افزایش کمّی محصولات تولیدی است، اما در شرکت فولادمبارکه و ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، شاخص کیفیت محصولات نیز هدف‌گذاری شده است.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه، اذعان داشت: در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸، تمام پارامترهای کیفی شامل ذوب‌های خارج از استاندارد و کاهش عیوب محصولات تولیدی با بهبود ۰٫۵ تا ۲٫۵ درصدی همراه بود که باید نسبت به مقیاس تولید هفت میلیون تن فولاد خام سنجیده شود.

وی یادآور شد: روند کیفی‌سازی محصولات در دو ماه ابتدای سال تداوم داشت و در اردیبهشت‌ماه رکورد کیفی‌سازی محصولات در تاریخ شکل‌گیری شرکت فولادمبارکه ثبت شد. بازده کیفی محصولات شرکت به ۹۱ درصد رسید که سهم ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، در رسیدن به این شاخص ویژه و مهم است.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه با تاکید بر اینکه افزایش کمی در تولید بر بهبود کیفیت محصولات موثر است، تصریح کرد: کیفی‌سازی محصولات در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه شامل ذوب‌های خارج از استاندارد با ۲٫۳۵ درصد و میزان بهبود ۰٫۲۸ درصدی همراه شد که بهترین شاخص کیفی در این بخش و مهم‌ترین پارامتر بازده کیفی محصولات تولیدی در شرکت فولادمبارکه به شمار می‌آید.

سلیمی ادامه داد: میزان عیوب تختال در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه که سهم مهمی در بازده کیفی محصولات شرکت دارد طی اردیبهشت ‌ماه ۷٫۶ درصد برآورد شده است.

وی افزود: یکی از پارامترهای سنجش کیفی محصولات این ناحیه درصد ناخالصی نورد گرم با منشا فولادسازی است که در ناحیه نورد سرد و شرکت‌های بهره‌بردار محصول تختال شناسایی می‌شود که در ماه گذشته به ۲٫۵۲ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین مقدار ممکن در دو سال گذشته رسید. علاوه بر این بازده کیفی فولادسازی در اردیبهشت‌ماه به ۹۵٫۳ درصد افزایش یافت که میزان بهبود این بازده برای شرکت یک رکورد محسوب می‌شود.

سلیمی گفت: پارامترهای مذکور در بازده کیفی محصولات شرکت فولادمبارکه سهم مهمی دارند و ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم توانست علاوه بر رکورد در تولید فولاد خام این شاخص کیفی‌سازی محصولات را نیز ارتقا بخشد.

وی دست‌یابی به دستاورد کیفی‌سازی محصولات ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه را همگام با رکورد در بخش تولید محصول و نتیجه آماده‌به‌کار نگه داشتن تجهیزات، نگهداری و تعمیرات به‌موقع و بازرسی انجام گرفته و تلاش پرسنل این واحد دانست.

به گفته مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه چنانچه محدودیت‌های تامین انرژی به‌ویژه برق برطرف شود، متناسب با ارتقای کمی تولید فولاد خام کیفی‌سازی محصولات شرکت فولادمبارکه محقق می‌شود.

رسیدن به بازده کیفی ۹۹٫۴ در محصولات نورد گرم با وجود کاهش مصرف آب

علی حاجیان‌نژاد مدیر ناحیه نورد گرم نیز در راستای تحقق شعار سال، عنوان کرد: تلاشگران ناحیه نورد گرم موفق به ثبت رکورد جدید در افزایش بازده کیفی ماهیانه محصولات نورد گرم، در اردیبهشت‌ماه شدند. این موفقیت بزرگ در شرایط سخت تحریم و شیوع ویروس کرونا با تلاش و همدلی همکاران ناحیه نورد گرم و در راستای تحقق اهداف سازمانی به دست آمده است.

وی افزود: با توجه به روند افزایشی تولید محصولات گرم کیفی و افزایش انتظارات کیفیتی مشتریان در سال‌های اخیر، افزایش کیفیت محصولات گرم همواره ازجمله اهداف مهم ناحیه نورد گرم بوده است. رکورد قبلی بازده کیفی محصولات نورد گرم در سه سال گذشته، مربوط به شهریورماه ۱۳۹۸ و به مقدار ۹۶٫۴ درصد بود که این رکورد در اردیبهشت‌ماه به مقدار ۹۹٫۴ درصد ارتقا یافته است.

مدیر ناحیه نورد گرم تصریح کرد: عمده مصارف ورق‌های گرم تولیدی ناحیه نورد گرم فولادمبارکه، در ساخت لوله‌های انتقال سیالات (آب، نفت و گاز)، پروفیل و لوله‌های ساختمانی، صنایع خودروسازی، صنایع لوازم‌خانگی و صنعتی، مخازن تحت فشار، اسکلت فلزی و صنایع سوله‌سازی، صنایع کشتی‌سازی و سازه‌های دریایی، صنایع فلزی سبک و سنگین، تولیدکنندگان ورق‌های گالوانیزه و رنگی و … است که علاوه بر تامین نیازهای داخل کشور، صادرت محصولات گرم نیز در شرایط سخت تحریم صورت پذیرفته است.

حاجیان‌نژاد اضافه کرد: افزایش کیفی محصولات ناحیه نورد گرم در ادامه دستاوردهای کسب رکورد کاهش مصرف آب تا مقدار ۰٫۲۲ مترمکعب به ازای هر تن تولید کلاف گرم (صرفه‌جویی ۱۵۵ هزار مترمکعب آب در سال) و همچنین کسب رکورد کاهش قراضه و افزایش بازده وزنی تا مقدار ۹۷٫۴۶ درصد در سال گذشته تحقق یافت.

حاجیان‌نژاد این دستاورد مهم را به‌ تمامی همکاران و ذی‌نفعان گروه فولادمبارکه تبریک گفته و از حمایت‌های مدیریت عالی شرکت و زحمات تمام همکاران ناحیه نورد گرم و پشتیبانی سایر نواحی کمال تشکر کرد.

ارتقای کیفیت محصولات ویژه و استراتژیک؛ گامی بلند در زمینه پشتیبانی از صنایع خودروسازی و لوازم‌خانگی

بهزاد بهادرانی مدیر ناحیه نورد سرد شرکت فولادمبارکه با اشاره به دستاوردهای این ناحیه در راستای تحقق شعار سال اظهار کرد: رکوردهای کیفی در سال جدید با بهبود کیفیت کلاف در سیکل شرکت فولادمبارکه، بررسی کارشناسی، پیگیری مسائل بین نواحی و انجام آزمایش‌های مختلف و در نهایت اجرای اقدامات اساسی از نیمه دوم سال گذشته آغاز شد که منجر به نتایج چشمگیری تا پایان اردیبهشت‌ماه شده است.

وی افزود: در این راستا کیفیت کلاف‌های رویه خودرو (MB) در سال ۱۳۹۸، با تولید ۸۱ هزار تن و شاخص کیفی ۵۴٫۴ درصد، به تولید ۱۲۸ هزار تن و رشد ۵۷٫۸ درصد در سال ۱۳۹۹ ارتقا یافت. همچنین در ادامه روند صعودی کیفی‌سازی محصولات ناحیه سرد، کیفیت کلاف‌های رویه خودرو در اردیبهشت‌ماه سال جاری به رکورد ۸۴٫۸ در شرکت فولادمبارکه و ۹۴ درصدی در ناحیه نورد سرد رسید. مقدار متوسط کیفیت محصولات این ناحیه در سال گذشته ۸۵ درصد ثبت شده بود.

بهادرانی گفت: کلاف‌های رویه خودرو (MB) در گذشته به کشور وارد می‌شد که اکنون شرکت فولادمبارکه موفق شده است بخش عمده نیاز داخل این محصول مهم را تامین کند و به رقابت با شرکت‌های خارجی بپردازد.

وی افزود: در ناحیه نورد سرد شرکت فولادمبارکه، کیفیت تمام محصولات تولیدی در اردیبهشت‌ماه سال جاری از ۸۵٫۷ درصد در سال ۱۳۹۸ به ۹۶ درصد افزایش یافته است.

مدیر ناحیه نورد سرد شرکت فولادمبارکه با اعلام افزایش رضایتمندی مشتریان محصولات رنگی لوازم‌خانگی از محصولات تولیدی ورق رنگی، گفت: آخرین رکورد کیفی محصول رنگی در آبان ماه سال گذشته محقق شده بود که خوشبختانه این رکورد در اردیبهشت‌ماه به ۸۳٫۶۱ درصد ارتقا یافت.

وی دستاوردهای اخیر ناحیه نورد سرد شرکت فولادمبارکه در ارتقای کیفیت محصولات را مرهون تلاش همکاران سایر نواحی تولیدی، ناحیه نورد سرد، گروه فنی تولید، کنترل کیفی و برنامه‌ریزی تولید دانست و بر تداوم افزایش کمی و کیفی در این ناحیه تاکید کرد.

کیفیت ۹۸٫۴ درصدی محصولات فولاد سبا همزمان با رکورد تولید

مصطفی عطایی‌پور مدیر مجتمع فولاد سبا، اظهار کرد: مجتمع فولاد سبا طی دومین ماه از سال جاری در راستای تحقق شعار سال، علاوه بر ثبت رکورد کیفی محصولات به میزان ۹۸٫۴ درصد مطابق با سفارش مشتری، به رکورد تولید محصولات به میزان ۱۲۹٫۳۴۰ تن و رشد ۶ درصدی نسبت به برنامه تدوین‌شده دست یافت؛ این رکورد در حالی به دست آمد که رکورد کیفی قبلی در این واحد صنعتی ۹۷٫۶۱ درصد در مردادماه سال ۱۳۹۳ حاصل شده بود.

وی افزود: اجرای اقدامات اصلاحی تعریف‌شده درخصوص بهبود شرایط ابعادی، شکلی و دمای تختال‌های تحویلی واحد ریخته‌گری سبا در بهبود کیفیت محصولات تولیدی نقش داشته است.

مدیر مجتمع فولاد سبا، بیان کرد: بهبود شرایط تجهیزاتی و دستگاه‌های اندازه‌گیری مجتمع فولاد سبا و برگزاری جلسات کیفیت و گزارش و بررسی روند عیوب اصلی در راستای اقدامات اصلاحی هم در تحقق کیفی‌سازی محصولات مجتمع سبا موثر بوده است.

عطایی پور ارتقای بازرسی‌های کیفی و تعاملات بین تیم‌های کیفیت و تولید را از ارکان مهم دستاورد کیفی‌سازی محصولات در این واحد صنعتی برشمرد و گفت: اهمیت کیفی‌سازی محصولات تولیدی در مجتمع سبا در رضایتمندی مشتری نهایی نهفته است؛ چراکه مشتری درصدد تهیه باکیفیت‌ترین محصولات است.

وی در پایان افزایش کمی و کیفی محصولات تولیدی در مجتمع سبا را ماحصل همدلی کارکنان این واحد در راستای بهبود مستمر و کاهش توقفات اضطراری، افزایش آماده‌به‌کاری خط و تعریف پروژه‌های بهبود در جهت افزایش سرعت تولید دانست و از حمایت‌های تمام پرسنل که با روحیه جهادی درصدد تحقق شعار سال هستند، تشکر کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.