چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ Wednesday, 6 July , 2022 ساعت ×
میزان ارزش سرمایه‌گذاری‌های ایمیدرو در بخش راهسازی
27 اردیبهشت 1401 - 18:04
شناسه : 27908
ارزش مشارکت‌های فراسازمانی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در حوزه راهسازی به سه هزار و 120 میلیارد ریال می‌رسد. این مشارکت‌ها در قالب 11 تفاهم‌نامه بین این سازمان و وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، هدف از سرمایه‌گذاری‌های میلیاردی، تامین زیرساخت‌های جاده‌ای است که از جمله می‌توان به پرداخت ۳۲ میلیارد تومان در قالب سه تفاهم‌نامه مشارکت مالی به طول ۲۱۷ کیلومتر با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور اشاره کرد.

همچنین چهار تفاهم‌نامه مشارکت مالی با وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور به منظور اجرایی شدن طی سال ۱۴۰۱ به طول ۲۵۰ کیلومتر و به مبلغ ۱۷۵ میلیارد تومان در استان‌های یزد، فارس، همدان، کردستان، آذربایجان غربی، زنجان و خراسان رضوی تنظیم شده است.

از سوی دیگر، امضای چهار تفاهم‌نامه مشارکت مالی با وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور به طول ۶۶ کیلومتر و مبلغ مشارکت ۱۰۵ میلیارد تومان در استان‌های یزد، کرمان و فارس در دستور کار این سازمان توسعه‌ای قرار دارد.

بررسی روند اجرای طرح‌های عمرانی در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که افزایش طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به یک چالش در نظام اجرایی کشور تبدیل شده است. حجم انبوه طرح‌های عمرانی ناتمام و متوقف موجب شده تا به منظور تامین زیرساخت مورد نیاز در بخش معدن و صنایع معدنی و محدودیت منابع، طرح زیربناها توسط ایمیدرو به عنوان متولی تکمیل، ایجاد و توسعه زیرساخت راه‌اندازی شود. این طرح با انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشارکتی با وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور و…، گام‌های توسعه‌ای در این حوزه برداشته است.

شایان ذکر است که طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور، از جمله مجموعه‌های تحت پوشش ایمیدرو و بازوی توسعه‌ای این سازمان در بخش زیرساخت محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.