یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
نامه کارگران مبارکه به نماینده مردم فلاورجان
20 دی 1399 - 11:25
شناسه : 5171
کارگران خط تولید فولاد مبارکه در نامه‌ای سرگشاده به نماینده مردم فلاورجان در مجلس، اظهارات اخیر وی را درباره کاهش خط تولید، مغرضانه و سیاسی عنوان کردند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از ایلنا، به دنبال ادعای ناصر موسوی لارگانی (عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی) درباره کاهش تولید خط فولاد مبارکه، کارگران این مجموعه‌ در نامه‌ای اعتراض خود را اعلام و متذکر شده‌اند که این سخنان؛ مغرضانه و جهت تسویه‌حساب‌های سیاسی‌ با مدیرعامل مجموعه صورت گرفته است.

متن این نامه به شرح زیر است:

قال الصّادقُ علیه‌السلام: 

الکادُّ عَلی عَیالِهِ کَالمُجاهِد فی سَبیلِ الله

(کسی که برای تأمین معاش و مایحتاج زندگی خانواده‌اش تلاش کند، مانند رزمنده‌ای است که در راه خدا می‌جنگد.) (وسایل الشیعه جلد ۱۷) 

جناب آقای سیدناصر موسوی لاریگانی

نماینده محترم مردم فلاورجان در مجلس

باسلام و تسلیت ایام عزای مادر سادات حضرت زهرا سلام الله علیها به حضرت صاحب الزمان اروحنا لتراب مقدمه فداه، مقام معظم رهبری و جنابعالی به عنوان صاحبان معزا و با آرزوی توفیق و تقوا برای همه ما، لازم دیدیم تذکراتی را در خصوص ادعای اخیر شما مبنی بر کاهش تولید در شرکت فولاد مبارکه یادآور شویم. از آن رو که انسان دائماً باید روح خود را در اذکار و انذار زنده نگه دارد تا به واسطه منافع خود از مسیر انصاف و تقوا خارج نشود. 

جناب آقای لاریگانی

کارخانه فولاد مبارکه با ۲۰ هزار نفر کارگر، طی ۳۶۵ روز کاری در ۴ شیفت شبانه روزی تنها ۷ میلیون تن می‌تواند تولید کند. صحت این آمار را از وزارت صمت، انجمن جهانی فولاد و بقیه متخصصین می‌توانید بپرسید. شاید شما به اقتضای‌عدم تخصص در بخش صنعت ندانید که کارخانه‌ای با تولید سالیانه ۷ میلیون تن، اگر بخواهد ۲ میلیون تن کاهش تولید داشته باشد قطعاً باید پنج ماه از سال را کاملاً تعطیل بوده باشد. یعنی با این حساب کارگران فولاد مبارکه باید ۵ ماه حقوق نگرفته باشند. حال آن که ما کارگران این شرکت حتی در ایام کرونا نیز یک روز هم تعطیل نبوده‌ایم و با تمام نگرانی‌های خانواده‌مان در محل کار خود در خط تولید حاضر شدیم و نگذاشتیم صنعت کشورمان به مخاطره بیفتد. در این بین حتی برخی از همکارانمان را در کرونا از دست دادیم اما متوقف نشدیم. در شرایطی که اکثر سازمان‌های کشور، حتی مجلس خود شما، رئیس جمهور و دولت و حتی بخش همکاران ستاد ما در فولادمبارکه بصورت مقطعی تعطیل بوده‌اند اما خط تولید حتی یک ساعت هم متوقف نشد. این ثمره تلاش ما و بقیه فولادسازان ایران بود که امروز افتخار جمهوری اسلامی است که علیرغم کاهش تولید فولاد در سال ۲۰۲۰ در کل جهان، ایران توانسته ۱۰ درصد رشد تولید در خود داشته باشد. آماری که توسط نهادهای بین المللی ارائه شد وقابل انکار نیست. 

اکنون سخنان مغرضانه شما جهت تسویه حساب‌های سیاسی‌تان با مدیرعامل مجموعه زحمات ۲۰ هزار کارگر این مجموعه را تخریب نموده و ضمن ترویج نا امیدی بین پرسنل جهادگر فولاد مبارکه ما را از کارگزاران نظام‌که باید حامی ما در جنگ اقتصادی باشند دلسرد نموده است. 

اگرچه کارگران هیچ گاه در محاسبات شما مسئولین لحاظ نشده‌اند اما ما نیز بعنوان عضوی از ایران اجازه نخواهیم داد شما و دیگران با مقاصد سیاسی دستاوردهای ما را به چالش بکشید. فلذا نسخه‌ای از این شکوائیه را محضر مقام معظم رهبری حفظه الله که خود همیشه به مقام کارگر واقف بوده‌اند ارسال خواهیم کرد و صدای خود را به حضرت آقا نیز خواهیم رساند. 

صحت مواضع شما با خدایی که بنا بود بیان شما اساس تقوا باشد اما گویا منافع چیز دیگری اقتضا نموده است. 

روزهای گذشته خبری دیگر از شما منتشر شده بود که دزدها را باید با قطع دست محاکمه نمود. سوای نگاه افراطی در این سخن، باید بگوییم گفتار شما در مورد سیاه‌نمایی زحمات کارگران فولاد مبارکه، دست تک تک ما را زیر ساطور بی‌انصافی گذاشته است و شما با ما همان کردید که با دزدان!

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.