سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
نخستین آزمایشگاه مرجع معدن و صنایع معدنی شرکت مس افتتاح شد
05 دی 1401 - 14:54
شناسه : 31883
با حضور وزیر صمت نخستین آزمایشگاه جامع و مرجع معدن و صنایع معدنی شرکت ملی مس در شمال‌غرب کشور با حضور وزیر صمت و مدیرعامل شرکت ملی مس افتتاح شد.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، نخستین آزمایشگاه مرجع معدن و صنایع معدنی در شمال غرب کشور و در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و نام‌گذاری سال جاری به تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین افتتاح شده است و این آزمایشگاه با هدف سرعت‌بخشی به شناسایی ذخایر معادن و کاهش زمان فعالیت‌های اکتشافی، در منطقه شمال غرب کشور افتتاح شد.

این آزمایشگاه به همت مجتمع مس سونگون و با همکاری دانشگاه تبریز، افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا بتوانیم با بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و با تزریق نوآوری و فناوری‌های جدید به حوزه صنعت و معدن، زمینه‌های لازم برای پیشرفت پایدار در صنعت مس را فراهم سازیم. 

شرکت مس در مسیر خلق آینده‌ای متکی بر دانش و فناوری

معبود عباس زاده مدیرمجتمع مس سونگون نیز با بیان این که تمام برنامه ریزی‌های شرکت ملی مس برای خلق آینده‌ای متکی بر دانش وفناوری صورت می‌گیرد، توضیح داد: این مجموعه با دارا بودن آزمایشگاهی به مساحت ۴هکتار و با به کارگیری تجهیزات‌ آزمایشگاهی پیشرفته روز دنیا بعنوان اولین و بزرگترین آزمایشگاهِ معدنی، آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی و آنالیز مواد معدنی معادن شمال غرب کشور به خصوص در حوزه معادن مس است.
وی اظهار کرد: این آزمایشگاه با یک شبکه آزمایشگاهی شامل آزمایشگاه‌های شیمی، آنالیز دستگاهی، محیط زیست، کانی شناسی و… آماده ارائه خدمات می باشد.
مدیرمجتمع مس سونگون گفت: توسعه آزمایشگاه‌های تحقیقاتی با رویکرد توسعه علمی معادن کشور را می‌توان از جمله چشم‌اندازهای این آزمایشگاه نام برد. 
گفتنی است در مراسم افتتاحیه این آزمایشگاه که پنجشنبه اول دی‌ماه در شهرستان مرند برگزار شد، خانم دکتر پاشایی نماینده شهرستان‌های مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی و آقای دکترنصرالله زاده رئیس دانشگاه تبریز نیز حضور داشته و از همت و سرمایه‌گذاری شرکت ملی مس ایران قدردانی کردند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.