یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
نخستین تصفیه‌خانه صنعتی کشور افتتاح شد
02 بهمن 1400 - 13:14
شناسه : 23435
نخستین تصفیه‌خانه صنعتی کشور با روش DAF و سرمایه‌گذاری ۳۰میلیارد تومانی همزمان با روز هوای پاک، در شرکت احیا استیل بافت کرمان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
ارسال توسط : منبع : اقتصاد آنلاین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، نخستین تصفیه‌خانه صنعتی کشور در راستای الزام رعایت استانداردهای زیست محیطی شرکت احیاء استیل بافت احداث شده است .این تصفیه‌خانه در زمینی به مساحت یک هزار و ۶۰۰ مترمربع با ظرفیت ورودی ۲۴۰۰ مترمکعب درشبانه روز احداث شده است که ضمن جلوگیری ازآلودگی زیست محیطی، میزان برداشت ازمنابع آب به مقدار۲۴۰۰ مترمکعب کاهش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، شرکت احیا استیل بافت در راستای ملاحظات زیست محیطی، اقدامات قابل توجه دیگری ازجمله نصب سیستم پایش آنلاین، احداث تصفیه‌خانه بهداشتی به ظرفیت ۶۰ مترمکعب در روز، گسترش فضای سبزمجتمع به میزان ۴۹ هکتار و غرس ۲۹ هزار درخت و همچنین تغیر شیوه آبیاری ازغرقابی به قطره‌ای را انجام داده است. در همین راستا شرکت احیا استیل بافت برای انجام پروژه‌های یاد شده، بالغ بر۱۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

درمراسم افتتاح تصفیه‌خانه مذکور، چند تن از مقام‌های کشوری، استانی و محلی از جمله ولدخانی مدیرHSEE  ایمیدرو، نعیمی مدیرHSEE  شرکت ملی فولاد ایران، شاکری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان، نظری معاون محیط‌زیست استان کرمان، مدیران و کارشناسان شرکت احیا استیل بافت حضور داشتند.

گفتنی است، کارخانه احیا استیل فولاد بافت، بزرگ‌ترین و تنها مجتمع صنعتی بزرگ منطقه در سطح سه شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه است که در سال ۱۳۹۸ افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.