چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
نشست تخصصی کمیته فنی فولاد متناظر سازمان بین‌المللی ISO برگزار شد
29 آبان 1400 - 10:01
شناسه : 20671
نشست تخصصی کمیته فنی فولاد متناظر سازمان بین‌المللی ISO (TC17) با حضور مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی و هییت همراه، به ریاست محمود اکابر مدیر تضمین کیفیت شرکت فولاد خوزستان برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، نشست نشست تخصصی کمیته فنی فولاد متناظر سازمان بینالمللی ISO (TC17)  با حضور امیر حسین کلورزی مدیر بازرسی جوش و تست‌های غیرمخرب فولاد خوزستان و گروهی ۱۵ نفره از سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان استاندارد خوزستان، دانشگاه شهید چمران اهواز و شرکت فولادمبارکه به سرپرستی رضا قیصی‌پور رییس سازمان ملی استاندارد خوزستان، روز چهارشنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۴۰۰ در سالن کنفرانس مهمانسرای نور مجتمع دویست دستگاه انجام شد.

در سازمان جهانی استاندارد کمیته‌های فنی، گروه‌های فنی Technical Committees هستند که در زمینه‌های خاص مسئولیت برنامه‌ریزی و پایش استانداردها را بر عهده دارند. کمیته فنی فولاد ISO TC17 از سال ۱۹۴۷ میلادی مقارن با ۱۳۲۶ شمسی با هدف استانداردسازی در حوزه‌ی «فولاد ریخته شده، کار شده و شکل داده شده به روش سرد و نیز شامل شرایط فنی تحویل لوله­‌های فولادی برای مقاصد تحت فشار» در سازمان ISO تاسیس شده و هم‌اکنون دبیرخانه آن در کشور ژاپن مستقر است.

محمود اکابر مدیر تضمین کیفیت شرکت فولاد خوزستان و نایب رییس کمیته فنی متناظر فولادTC17 ، اظهار داشت: ایران در TC17 عضو فعال است و به‌ عنوان یکی از اعضای اصلی سازمان جهانی استانداردسازی این فرصت را در اختیار دارد تا با اتکا بر توان علمی و فنی اندیشمندان و متخصصان، با ارائه نقطه نظرات کاربردی و نیز با رویکرد شناساندن توانمندی‌های خود به جامعه جهانی و دفاع از منافع و مصالح ملی در این عرصه به طور موثری نقش آفرینی نماید.

وی افزود: ایران در حوزه فولاد در قالب کمیته فنی TC17 درخشش قابل توجهی داشته و با وجود محدودیت‌های فراوان، در خصوص تدوین و بازنگری استانداردهای بین‌المللی (فعال‌تر از کشورهای پیشرفته صنعتی) مشارکت نموده است. این کمیته به مدت هشت سال به عنوان کمیته برتر توسط سازمان ملی استاندارد برگزیده شد.

اکابر در پایان خاطرنشان کرد: در این نشست ضمن ارائه طرح‌های تحولی به مدیر کل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی، مقرر شد، دستاوردهای کمیته جهت توسعه در حوزه‌های مختلف جمع‌بندی و به شیوه مناسب تجربیات آن با همکاری و مشارکت سازمان ملی استاندارد ایران و سایر متخصصان به سایر کمیته‌های فنی متناظر منتقل شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.