دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024 ساعت ×
نصب سیستم اطفاء حریق گازی خودکار در فولاد خوزستان
21 مرداد 1400 - 10:22
شناسه : 16061
شرکت فولاد خوزستان برای نخستین بار توانست سیستم اطفاء حریق گازی خودکار اتاق برق فشار قوی در واحد زمزم یک را طراحی و نصب کنند.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در این سیستم از ۱۶ کپسول ۷۵ کیلویی حاوی گاز اطفاء حریق استفاده شده که در زمان تخلیه، هرگونه حریقی در اتاق را خاموش می‌کند.

محسن نجفی‌فرد کاردان سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق در تعریف عملکرد سیستم یاد شده، اظهار داشت: اطفاء حریق گازی خودکار تشکیل شده از کپسول حاوی گاز اطفای تحت فشار، مسیرهای لوله‌کشی و سیستم فرمان ‌دستی که بعد از فرمان اپراتور، پس از ۳۰ ثانیه گاز اطفاء در محل مورد نظر  تخلیه می‌شود. حفاظت از اتاق‌‌های مهم، جلوگیری از خسارت‌های مالی اتاق‌های برق که با تولید ارتباط  مستقیم دارند، حفاظت جانی از افراد و کارکنانی که در محل مشغول به کار هستند، اطفا هر چه سریع‌تر حریق و اتوماتیک بودن سیستم به نحوی که سیستم به جای نفر کار انجام بدهد، از مهم‌‌ترین اهداف اجرای طرح نصب سیستم اطفای حریق است که در این راستا مدت زمان اجرای طرح ۶ ماه بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری کارکنان واحد زمزم و اتوماسیون ابزار دقیق، سامانه حفاظتی و الکترونیک، اعلام حریق، آتش‌نشانی و بهره‌برداری اجرا شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.