شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
نفت بر مدار صعود
10 خرداد 1401 - 17:59
شناسه : 28574
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز سه‌شنبه 10 خرداد ماه، با ۷۶ سنت معادل ۰.۶۲ درصد افزایش به ۱۲۲ دلار و ۴۳ سنت رسید.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قیمت نفت در روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۱، پس‌از توافق اتحادیه اروپا برای کاهش واردات نفت از روسیه تا پایان سال جاری میلادی و افزایش نگرانی در مورد کاهش بیشتر عرضه نفت در بازار در بحبوحه بالا رفتن تقاضا، افزایش یافت.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷۶ سنت معادل ۰.۶۲ درصد رشد به ۱۲۲ دلار و ۴۳ سنت رسید. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۳ دلار معادل ۲.۶۳ درصد افزایش ۱۱۸ دلار و ۸ سنت معامله می‌شود. سران اتحادیه اروپا به توافق رسیدند ۹۰ درصد از واردات نفت خود از روسیه را تا پایان سال جاری میلادی کاهش دهند. این از سخت‌ترین تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو از زمان حمله این کشور به اوکراین بوده‌است.

برخی متخصصان عقیده دارند روند افزایش قیمت نفت متوقف خواهد شد چراکه کمبود عرضه در بازار به اندازه‌ کافی تاثیر خود را بر قیمت نفت گذاشته ‌است، اما نگرانی اصلی بالا رفتن قیمت بنزین درب پمپ بنزین‌ها تلقی می‌شود که می‌تواند تقاضا را در فصل اوج رانندگی پایین بیاورد.

انتظار می‌رود تقاضا در چین پس ‌از برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی افزایش یابد. شانگهای پایان قرنطینه‌های دوماهه را اعلام کرده و از روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه، به مردم اجازه خروج از منزل و رانندگی را می‌دهد.

گفتنی است، از طرف دیگر، ائتلاف اوپک پلاس در اجلاس روز پنج‌شنبه پنجم خرداد ماه، خود راجع به روند افزایش تولید تصمیم‌گیری می‌کند که محتمل است همان ۴۳۲ هزار بشکه در روز تصویب ‌شود. این ائتلاف به درخواست غرب برای افزایش سریع‌تر تولید جهت پایین آوردن قیمت نفت پاسخ منفی داده است. اعضای این ائتلاف عقیده دارند بازار نفت متعادل است و افزایش قیمت اخیر ربطی به زیرساخت‌های بازار ندارد؛ قیمت نفت به بالاترین رقم طی یک دهه گذشته رسیده و ۵۵ درصد از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون افزایش‌ یافته است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.