جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
نفت جهانی رو به صعود
24 اردیبهشت 1401 - 18:51
شناسه : 27758
قیمت نفت در روز جمعه 23 اردیبهشت ماه، به‌ دنبال بالا رفتن قیمت بنزین تا یک رکورد جدید در آمریکا ۴ درصد افزایش یافت. چین آماده ‌است محدودیت‌های کرونایی خود را بردارد و سرمایه‌گذاران نگران کمبود عرضه در صورت تحریم نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا هستند.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال دیروز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه، با چهار دلار و ۱۰ سنت معادل ۳.۸۲ درصد افزایش، به ۱۱۱ دلار و ۵۰ سنت رسید. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با چهار دلار و ۳۶ سنت معادل ۴.۱۱ درصد رشد، ۱۱۰ دلار و ۴۹ سنت معامله می‌شود. این بالاترین قیمت نفت آمریکا از ۲۵ ماه مارس و سومین هفته متوالی افزایش قیمت آن است.

قیمت بنزین در معاملات آتی آمریکا به ‌دنبال کاهش ذخایر آن برای ۶ هفته متوالی، به بالاترین رقم رسیده‌است. تقاضا برای بنزین در این کشور در آغاز فصل تابستان و ه‌زمان شدن آن با تعطیلات روز یادبود کشته‌شدگان جنگی در این کشور افزایش‌ می‌یابد. انجمن اتومبیل آمریکا اعلام کرد: قیمت بنزین در پمپ‌بنزین‌های این کشور در روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه، به رکورد چهار دلار و ۴۳ سنت در هر گالن و قیمت دیزل به ۵ دلار و ۵۶ سنت رسیده‌ است.

احتمال تحریم نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا و نگرانی در مورد اوج دوباره همه‌گیری کرونا و کاهش جهانی تقاضا، قیمت نفت را بی‌ثبات کرده‌است. تحریم نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا، در صورت اجرای کامل، حدود سه میلیون بشکه از نفت روسیه را از بازار خارج می‌کند و این اقدام جریان تجارت جهانی را مختل کرده و بی‌ثباتی قیمت نفت را بالاتر خواهد برد.

لازم به ذکر است که مسکو در این هفته، چندین شرکت انرژی اروپا را تحریم کرده و نگرانی‌هایی در مورد عرضه به وجود آورده ‌است. مقامات چین قول داده‌اند در حمایت از اقتصاد، محدودیت‌های رفت‌وآمد را برداشته و فروشگاه‌ها را در این ماه بازگشایی کنند. از سوی دیگر، اتحادیه اروپا اعلام کرده مذاکرات هسته‌ای با ایران را از سر می‌گیرد. آمریکا با اشاره به تلاش‌های اتحادیه اروپا تاکید کرد: هیچ قراردادی حاصل نشده و اطمینانی برای رسیدن به قرارداد وجود ندارد. تحلیلگران عقیده دارند، قرارداد با ایران می‌تواند روزانه یک میلیون بشکه نفت دیگر به بازار اضافه کند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.