شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
نفت در انتظار ۱۰۰ دلاری شدن
02 تیر 1400 - 16:51
شناسه : 14220
براساس گزارش‌های منتشر شده، مدیران شرکت‌های بزرگ انرژی معتقدند در حالی که نوسان بازار بیشتر می‌شود ممکن است قیمت نفت به ۱۰۰ دلار برای هر بشکه برسد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مدیران شرکت‌های عمده انرژی جهان روز سه‌شنبه یکم تیرماه اعلام کردند که قیمت شاخص‌های نفت می‌تواند به ۱۰۰ دلار برای هر بشکه برسد و نوسان‌های قیمت نیز به‌دلیل کاهش سرمایه‌گذاری‌ها و فرایند انتقال انرژی افزایش یابد.

پاتریک پویان مدیر عامل شرکت توتال انرژیز در مجمع اقتصادی قطر، اظهار داشت: امکان رسیدن قیمت نفت به ۱۰۰ دلار برای هر بشکه وجود دارد، اما در سال‌های آینده مجدد می‌توانیم شاهد افت‌ قیمت‌ها باشیم که دیگر به نوسان قیمت‌ها عادت کرده‌ایم.

قیمت نفت خام روز سه‌شنبه به بالاترین قیمت خود طی دو سال اخیر یعنی بیش از ۷۵ دلار برای هر بشکه رسید.

بن ون بوردن مدیرعامل شرکت انگلیسی _هلندی شل در این رویداد، گفت: به احتمال زیاد شاهد نفت ۵۰ دلاری و هم نفت ۱۰۰ دلاری خواهیم بود، البته درباره توالی آن نمی‌توانیم نظری دهیم.

درن وود مدیرعامل شرکت اکسون موبیل نیز بیان کرد: معتقدیم با خروج از همه‌گیری و فقدان سرمایه‌گذاری در صنعت و هم‌زمان با آغاز دوباره رشد اقتصادی، نبود توازن عرضه و تقاضا بیشتر شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سپس با گذشت زمان، عرضه افزایش می‌یابد و شاهد توازن دوباره آن خواهیم بود بنابراین هر دو مورد را خواهیم دید اما به احتمال زیاد قیمت‌ها در کوتاه‌مدت افزایش یابند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.