پنج شنبه, ۳ آذر , ۱۴۰۱ Thursday, 24 November , 2022 ساعت ×
نقشه‌راه همکاری واحدهای پژوهشی ایمیدرو با دانشگاه شریف تدوین شد
24 بهمن 1400 - 8:48
شناسه : 24556
رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه ویدیو کنفرانسی بررسی طرح پژوهشی «مدل همکاری بین ارکان پژوهش و توسعه فناوری ایمیدرو در اکوسیستم استارتاپی کشور» گفت: نقشه راه همکاری واحدهای پژوهش و توسعه فناوری ایمیدرو در راستای تقویت اکوسیستم استارتاپی کشور با مشارکت مرکز هوشمندی و رصدخانه فناوری و نوآوری صنایع معدنی (شریف- ایمیدرو) تدوین می‌شود.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وجیه‌الله جعفری رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه ویدیو کنفرانسی بررسی طرح پژوهشی «مدل همکاری بین ارکان پژوهش و توسعه فناوری ایمیدرو در اکوسیستم استارتاپی کشور»، اظهار داشت: به دلیل کم رنگ دیده شدن ارتباط ارکان پژوهشی ایمیدرو به عنوان حمایت‌کننده از ایده‌های ارزش‌آفرین و استارت‌آپ‌های حوزه معدن و صنایع معدنی، استفاده مطلوبی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در این حوزه، نشده است.

وی افزود: هدف ایمیدرو از این طرح، تقویت ایده‌های ارزش‌آفرین و استارتاپ‌ها است و اینکه نقش هر یک از زیرمجموعه‌های ایمیدرو شامل مرکز تحقیقات و فراوری مواد معدنی، مرکز تحقیقات مواد معدنی یزد، صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی و مراکز پژوهشی نوع سوم و سایر بخش‌ها بیرونی را برای توسعه فضای کسب و کار شرکت‌های استارتاپی مشخص کند.

برقراری همکاری یکپارچه با مراکز پژوهشی

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه حمایت از پژوهش و فناوری را وظیفه خود می‌دانیم، گفت: با تدوین نقشه راه و تعریف چارچوب‌ها و دستورالعمل‌ها، می‌توانیم در قالب یک سیستم یکپارچه، امکانات مراکز تحقیقاتی ایمیدرو را برای توسعه فناوری شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی مورد استفاده قرار دهیم.

جعفری بیان کرد: بنابراین باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و مدل‌سازی کنیم که نه تنها خدمات این مراکز حوزه فعالیتی ایمیدرو را پوشش دهند، بلکه بخش خصوصی نیز بتواند وارد این فضای همکاری شود؛ به طوری که ایمیدرو با بسترسازی مناسب، در حلقه همکاری و نه رقابت و تقابل با بخش خصوصی قرار گیرد.

نگاه کشور به مراکز پژوهشی ایمیدرو است

رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه ایمیدرو به عنوان یک نهاد حاکمیتی و نظارتی در حوزه‌های مختلف و از جمله بخش پژوهش و توسعه فناوری است، اظهار داشت: مراکز تحقیقاتی ایمیدرو باید لوکوموتیو، بسترساز، توسعه‌دهنده و حرکت‌دهنده حوزه پژوهش و فناوری در بخش معدن و صنایع معدنی کشور از جمله دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی باشند. البته ایمیدرو تنها در جایی که بخش خصوصی تمایل به اجرای طرح پژوهشی و ایجاد فناوری ندارد، باید با پذیرش ریسک منطقی، آن را به نتیجه برساند.

در این نشست، طرح پژوهشی « تدوین مدل همکاری بین ارکان پژوهش و توسعه فناوری ایمیدرو در اکوسیستم استارتاپی کشور» توسط طیبه صالحی مدیر اجرایی مرکز هوشمندی و رصدخانه فناوری و نوآوری صنایع معدنی (شریف- ایمیدرو) ارائه شد.

طرحی برای تدوین نقشه راه و نظام‌نامه توسعه فناورانه ایمیدرو و شرکت‌ها

غلامرضا ملاطاهری مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو در پایان خاطرنشان کرد: طرحی برای توسعه فناورانه ستاد ایمیدرو و شرکت‌های زیرمجموعه و وابسته، تدوین کرده‌ایم و درصدد اجرای آن با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های کشور هستیم. لذا برای این منظور، جلسات مختلفی با دانشگاه‌های مختلف برگزار شد. این طرح در قالب یک نقشه راه و نظام‌نامه تدوین می‌شود تا بتوانیم همه نیازهای مورد نظر را در زنجیره معدن از اکتشاف، استخراج و فراوری در آن بگنجانیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.