دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
نقش موثر ذوب‌آهن در توسعه ریلی چابهار
02 بهمن 1400 - 12:07
شناسه : 23421
رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه با حضور در غرفه ذوب‌آهن اصفهان درنمایشگاه لجستیک چابهار گفت: این شرکت با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند در راستای توسعه ریلی چابهار نقش مهمی را داشته باشد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در بازدید با مسئولان ذوب‌آهن در خصوص تعامل و همکاری بیشتر گفتگو نمود و تولید ریل را، دستاورد بزرگ کشور توسط ذوب‌آهن اصفهان برای توسعه حمل و نقل ریلی توصیف کرد.

محمد جعفر صالحی معاون خرید ذوب‌آهن اصفهان در گفتگو با دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رییس جمهور بر حمایت از تولید ملی، اظهار داشت: این مجتمع عظیم صنعتی در شرایط کنونی جهت تامین مواد اولیه به ویژه سنگ‌آهن و زغال‌سنگ با مشکلات بسیاری مواجه است و ذوب‌آهن به دلیل عدم برخورداری از سهمیه سنگ‌آهن، مورد بی مهری قرار گرفته است.

وی افزود: حرکت شرکت‌های معدنی به سمت تولید فولاد که در تخصص آن‌ها نیست، نادرست است و این شرکت‌ها باید به افزایش کمی و کیفی تولید در حوزه معدن تمرکز کنند. اگر ذوب‌آهن اصفهان دغدغه تامین مواد اولیه نداشته باشد، می‌تواند بیش از گذشته محصولات مورد نیاز کشور از جمله ریل را تولید کند که در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی نقش مهی دارد.

رضا راستی مدیر کل دفتر ترانزیت گمرک ایران و محمدعلی خاشی، ناظر گمرکات استان سیستان و بلوچستان، دیگر مسئولانی بودند که در غرفه ذوب‌آهن اصفهان حضور یافتند و با سلطانی مدیر امور فنی و برنامه‌ریزی تولید شرکت گفتگو نمودند.

همایش و نمایشگاه لجستیک چابهار با حضور سعید محمد معاون رییس جمهور و دبیر شواری عالی مناطق آزاد کشور و جمعی از کارشناسان و متخصصان حوزه حمل و نقل کشور، ۳۰ دی ماه آغاز به کار کرد.  

هدف از برگزاری همایش و نمایشگاه یاد شده معرفی ظرفیت‌ها و امتیازات بندر چابهار به عنوان کانون جدید لجستیک و زنجیره تامین کشور است. همچنین، در همایش و نمایشگاه لجستیک چابهار راهبردهای عملی برای فعال‌سازی دالان ترانزیت جنوب-شمال از طریق چابهار و جایگاه لجستیکی این بندر به عنوان محور توسعه مکران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.