سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024 ساعت ×
نمایشگاه بومی‌سازی صنعت فولاد راهی برای تولید مزیت‌های نسبی
15 اسفند 1400 - 13:39
شناسه : 25408
دومین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد مصرفی صنعت فولاد طی روزهای ۱۷ لغایت ۱۹ اسفند ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی خوزستان برگزار می‌شود.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، غلامرضا فروغی‌نیا دبیر دومین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد مصرفی صنعت فولاد، اظهار داشت: برگزاری دومین نمایشگاه بومی‌سازی در حوزه صنعت فولاد هم از جنبه ملی یک فرصت است و هم از جنبه منطقه‌ای در جنوب کشور می‌تواند تبیین‌کننده مزیت‌های نسبی تولید باشد.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که در پاره‌ای از امکانات در حوزه تولید انواع محصولات فولادی وجود دارد یقینا رایزنی و تبادل اطلاعات از اهداف اولیه این نمایشگاه خواهد بود کما اینکه از رهگذر این مبادلات فنی و تخصصی و علمی یقینا تامین‌کنندگان نو پا هم می‌توانند با داشته‌های خویش برای کارفرمایان صنعت فولاد، حضوری فعال در این عرصه داشته باشند.

دبیر دومین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، گفت: تمرکز بازاریابی در حوزه نمایشگاه‌ها شاید ارزان‌ترین ابزار اقتصادی برای واحدهای بازرگانی هم باشد تا آن‌ها بتوانند تولیدکنندگان را دریافته و حمایت کنند. یقینا بخش‌های بازرگانی راه‌های ارزان برای توجیه اقتصادی را در مسیر صنعتگران فولادی قرار خواهند داد. به ویژه اینکه اگر مسیر تامین در داخل کشور و در منطقه جنوب باشد از توجیه اقتصادی مطلوب‌تری برخوردار است.

فروغی‌نیا با اشاره به مزیت‌های اقتصادی منطقه جنوب، بیان کرد: صنعت فولاد از جمله صنایعی است که در کشور می‌بایستی از مزایای ۱۸۸۰ کیلومتر دسترسی دریایی در جنوب کمال استفاده را ببرد. بنابراین با تکیه بر مزیت حمل و نقل ارزان بین‌المللی در تامین مواد و دسترسی به بازارهای هدف این مهم بیش از پیش با منطق اقتصادی سازگار است.

وی ادامه داد: شرکت‌های فولادی می‌بایستی از فرصت نمایشگاه بومی‌سازی برای شناخت تامین‌کنندگان توانا بهره لازم را برده و بدینوسیله به سمت کاهش قیمت تمام شده محصولات خویش قدم بردارند.

دبیر دومین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات در پایان خاطرنشان کرد: در حقیقت هدف اصلی نمایشگاه در ابعاد ملی هم همین است که ما بتوانیم محصولات فولادی را با بهره‌مندی از مزیت‌های نسبی جغرافیایی و توانایی صنعتگران و تامین‌کنندگان بومی تجهیز نماییم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.