دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
نمودار رشد قیمت نفت نزولی شد
19 اردیبهشت 1401 - 17:39
شناسه : 27536
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۷ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۱۱۱ دلار و ۷۲ سنت به ازای هر بشکه رسید.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قیمت نفت در معاملات اولیه امروز در آسیا کاهش یافت. سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه مذاکرات اتحادیه اروپا در مورد تحریم نفت روسیه هستند که عرضه جهانی نفت را کاهش خواهد داد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۷ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش، به ۱۱۱ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسیده ‌است. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۷۵ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش، ۱۰۹ دلار و دو سنت معامله می‌شود. شاخص‌های نفتی طی هفته گذشته به‌ خاطر نگرانی در مورد عرضه نفت پس ‌از پیشنهاد اتحادیه اروپا برای تحریم نفت روسیه کاهش یافتند و این پیشنهاد باید به تایید جمعی کشورهای عضو این اتحادیه برسد.

معاون نخست ‌وزیر بلغارستان هفته گذشته، اظهار داشت: اگر نتواند برای تحریم‌های نفتی معافیت بگیرند، کشور تحریم نفت روسیه را وتو خواهد کرد. کمیسیون اروپا نیز در روز جمعه ۱۶ اردیبهشت ماه، تغییراتی در طرح تحریم نفت روسیه اعمال کرد و به مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک فرصت بیشتری برای تغییر منابع عرضه انرژی داد.

این مذاکرات طی روز سه‌شنبه هم ادامه خواهد داشت و بلغارستان اعلام کرد که اگر برخی کشورها می‌توانند فرصت‌های جدیدی داشته باشند، این کشور هم خواستار این معافیت‌ها و زمان بیشتر است.

گفتنی است، بازارهای مالی دنیا همچنین تحت تاثیر نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره آمریکا، رکود احتمالی و کند شدن روند رشد اقتصاد جهان به ‌خاطر قرنطینه‌های کرونایی چین هستند. در این ‌بین، عربستان قیمت نفت خام خود را برای آسیا و اروپا برای تحویل در ماه ژوئن پایین آورده‌ است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.