پنج شنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 11 April , 2024 ساعت ×
نهضت تولید و توسعه در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
18 بهمن 1401 - 12:40
شناسه : 33351
سرپرست منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس بر پشتیبانی از اجرای پروژه ستاره سیمین هرمز بر اساس برنامه‌های از پیش تعیین‌شده تاکید کرد و گفت: اجرای این پروژه در اولویت منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس قرار خواهد گرفت و سعی داریم تا چشم‌انداز تولید فولاد را محقق سازیم.
ارسال توسط : منبع : منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، کامران داستانی ضمن اشاره به اقدامات شاخص ۱۰ ماه اخیر، به تشریح فرایند پشتیبانی از نهضت تولید و روند توسعه در این منطقه عظیم اقتصادی پرداخت و بیان کرد: مجاهدت در سنگر اقتصادی دست‌ کمی از مجاهدت در سنگر دفاع مقدس ندارد و امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به تولید و اشتغال‌زایی نیاز دارد.

وی افزود: هم‌اکنون ۱۹ شرکت با سرمایه‌گذاری بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در این منطقه عظیم اقتصادی فعالیت می‌کنند که نقش بسزایی در ایجاد ارزش‌ افزوده، جلوگیری از خام‌فروشی، تامین بازار داخلی و ایجاد رونق در صادرات بر عهده دارند و وظیفه‌ی اصلی ما، پشتیبانی از این سرمایه‌گذاران در راستای استمرار تولید و افزایش ظرفیت‌ها است.

سرپرست منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ضمن اشاره به عقد ۹ قرارداد جدید با سرمایه‌گذاران در جهت ایجاد صنایع معدنی در ۱۰ ماه گذشته، عنوان کرد: در شرایط فعلی، توسعه در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس همچنان ادامه دارد و بنا بر محاسبات انجام شده، ۱۳ هزار نفر اشتغال‌زایی مستقیم طرح‌های در دست اجراست که اگر اشتغال‌زایی غیرمستقیم آن‌ها را نیز در نظر بگیریم، بدون شک می‌تواند تاثیر قابل‌ توجهی در کاهش بیکاری در جنوب کشور داشته باشد.

داستانی تصریح کرد: هم‌اکنون ۴۵ شرکت معتبر با پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در حال ساخت و نصب تجهیزات با هدف بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف هستند و این روند توسعه ما را به آینده بسیار امیدوار می‌کند.

وی در خصوص برنامه‌های مدیریت جدید این منطقه ویژه اقتصادی، مطرح کرد: اجرای برنامه‌های در دست اقدام، جذب سرمایه‌گذار، تسریع در راه‌اندازی عملیات اجرایی پروژه‌ها در سایت توسعه، پیگیری مطالبات، توجه به برندینگ منطقه، فراهم آوردن ملزومات دیجیتالی شدن و همچنین توجه به نیروی انسانی متخصص و جانشین‌پروری را در یک فضای مشارکتی و تعاملی پیگیری خواهیم کرد.

سرپرست منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس تاکید کرد: پروژه ستاره سیمین هرمز در راستای توسعه صنعت فولاد در جنوب کشور و بر اساس نتایج طرح جامع فولاد اجرایی خواهد شد. طرح افزایش سقف فولاد به میزان ۱۰ میلیون تن فولاد در سال در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در دسترس است و به همین منظور بر اجرایی شدن سه میلیون تن فولاد در سال در شرکت صنایع معدنی و فولادی ستاره سیمین هرمز تاکید داریم.

داستانی در پایان پروژه انتقال پساب از بندرعباس به صنایع متقاضی را از دیگر پروژه‌ای اولویت‌دار این منطقه عظیم اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: انتقال پساب بندرعباس به صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، یک پروژه در تراز ملی است و به ثمر رسیدن آن می‌تواند یک الگوی زیست‌محیطی پایدار در کشور به شمار رود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.