دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
نهضت فراگیر اکتشاف در چادرملو
29 تیر 1400 - 13:01
شناسه : 15306
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نشست فنی و عملیاتی مدیران، پیمانکاران و مشاوران این شرکت که به منظور سازماندهی برنامه اکتشاف در مجتمع معدنی چادرملو برگزار شد، با اشاره به وجود دَه‌ها ماده معدنی و ذخایر غنی در کشور گفت: اکتشافات انجام شده در ایران هرگز متناسب با ظرفیت بالقوه موجود نیست و باید یک نهضت فراگیر برای شناسایی و اکتشاف معادن کشور آغاز کنیم.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی چادرملو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در این نشست اظهار داشت: تحقق این آرمان نیازمند عزم جدی و اراده‌ای مستحکم است که خوشبختانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اعتقاد کامل به این باور، فعالیت گسترده خود را در ۱۷ نقطه امید بخش معدنی در محدوده چادرملو آغاز کرده است.

وی افزود: از دیگر اقدامات عملی انجام شده به این منظور، خرید ماشین‌آلات حفاری عمیق بوده است که در حال حاضر ۲ دستگاه از این ماشین‌آلات در معدن چادرملو در حال اکتشاف هستند و خوشبختانه به نتایج امید بخشی نیز در این امر رسیده‌ایم. علاوه بر این ۶ دستگاه دیگر در حال حمل و استقرار در نقاط مورد نظر هستند.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: در تلاش هستیم بخشی از نیاز خود به تجهیزات حفاری را با بهره‌گیری از توان و تخصص کارشناسان و سازندگان داخلی بومی‌سازی کنیم.

تقی‌زاده همچنین در پایان با اعلام خبر واگذاری ۳۰۰ کیلومتر مربع محدوده شناسایی شده برای اکتشاف، خاطرنشان کرد: چادرملو با خیز جدید خود درپی خلق ثروت و ارزش‌آفرینی از منابع خدادادی نهفته در دل کویر است، با این امید که بتوانیم انقلابی در امر اکتشاف و بهره‌برداری معادن ایجاد نمائیم که بی‌تردید موجب رشد اقتصادی کشور، توسعه و آبادانی مناطق کم‌برخوردار و اشتغال‌زایی قابل توجهی خواهد شد.

شایان ذکر است که در ادامه جلسه هر یک از حاضران در نشست، پیشنهادات اجرایی برای سرعت بخشی به پیاده‌سازی برنامه تدوین شده در امر اکتشاف ارائه کردند و با تشکیل کمیته اکتشاف، تصمیمات لازم اتخاذ شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.