شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
نوسان مطلوب سهام آسیایی
15 اردیبهشت 1401 - 14:05
شناسه : 27377
بازارهای آسیایی روز پنج‌شنبه 15 اردیبهشت ماه، به دنبال افزایش نرخ بهره وال‌استریت پس از اینکه فدرال رزرو احتمال افزایش شدید در آینده نزدیک را کم‌رنگ کرد و اتحادیه اروپا برای ممنوع کردن واردات نفت از روسیه تصمیم‌های لازم را گرفت، صعود کردند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبرفلزات، مقامات بانک مرکزی ایالات ‌متحده به عنوان بخشی از نبرد این بانک برای مهار تورم، در حالی که از جدول زمانی برای تخلیه دارایی‌های اوراق قرضه گسترده خود رونمایی می‌کنند، از افزایش ۰٫۵ واحدی در هزینه‌های استقراض که از آن به عنوان بزرگ‌ترین افزایش از سال ۲۰۰۰ تاکنون یاد شد، خبر دادند.

این در حالی است که جروم پاول، رییس فدرال رزرو آمریکا افزایش‌های ۵۰ امتیازی بیشتری را در آینده اعلام کرد و این خبر به موج افزایشی وال‌استریت دامن زد و هر سه شاخص اصلی سهام آمریکا به دلیل افزایش در شرکت‌های فناوری، حدود ۳ درصد رشد یافتند.

کلارا چئونگ، مدیریت دارایی جی‌پی مورگان اظهار داشت: این اتفاق بازتابی از آرامش بود؛ زیرا سرمایه‌گذاران از ترس اینکه کمیته در تشدید سیاست‌های پولی بیش از حد تهاجمی عمل کند، وارد جلسه شدند. همچنین دستاوردهای نیویورک به آسیا نیز کشیده شد؛ جایی که شانگهای پس از بازگشت از تجربه یک وقفه طولانی، پیشرفت کرد و شاخص سهام «هنگ‌کنگ»، «سیدنی»، «سنگاپور»، «تایپه»، «مانیل» و «ولینگتون» نیز صعودی بودند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه، «ام‌اس‌سی‌آی» در خارج از ژاپن ۰.۹۳ درصد افزایش یافت. اگرچه معاملات با بسته شدن بازارهای ژاپن و کره برای تعطیلات عمومی، عملکرد ضعیفی از خود نشان دادند، سهام چین با افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ و قرنطینه شدید در مرکز مالی شانگهای که عملکرد بازارها را تحت تاثیر قرار داده است، با افزایش گسترده‌تر روبه‌رو شد.

رشد سهام آسیا به دنبال افزایش یک‌شبه شاخص‌های ایالات ‌متحده بود که میانگین صنعتی «داوجونز» ۲.۸۱ درصد، اس‌اندپی ۵۰۰ به میزان ۲.۹۹ درصد و «نزدک» ۳.۱۹ درصد رشد کردند. شاخص هانگ‌سنگ یعنی «هنگ‌کنگ» در معاملات اولیه، ۰.۷۷ درصد و شاخص بخش فناوری ۱.۴۳ درصد افزایش یافت. از طرفی، شاخص بورس «استرالیا۲۰۰» نیز با افزایش ۰.۶۱ درصدی عملکرد قوی داشت.

با این حال، شاخص « CSI300» چین با ۰.۱۶ درصد کاهش باز شد، زیرا بازارها، فعالیت تجاری خود را پس از تعطیلات سه روزه از سر گرفتند. شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر ۶ همتا اندازه‌گیری می‌کند، در ۱۰۲.۴۹ بود که در روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، در ۱۰۳.۶۳ ثابت شد. اوراق خزانه ایالات ‌متحده به دلیل تعطیلات در ژاپن معامله نمی‌شد و بازده آن یک‌شبه کاهش یافت. بازدهی معیار ۱۰ ساله آخرین بار ۲.۹۴۰۲ درصد اعلام شد که از ۳ درصد کم‌تر بود.

لازم به ذکر است که روز پنج‌شنبه ۱۵ اردیبشهت ماه، قیمت نفت پس از آنکه اتحادیه اروپا، برنامه‌های خود را برای حذف تدریجی واردات نفت روسیه تشریح کرد، افزایش یافت. قیمت نفت خام آمریکا با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۰۸ دلار و ۲۱ سنت به ازای هر بشکه و برنت ۰.۳۶ درصد ۱۱۰ دلار و ۵۴ سنت به ازای هر بشکه افزایش پیدا کرد. هر دو شاخص در روز چهارشنبه، بیش از پنج دلار در هر بشکه افزایش را ثبت کردند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.