شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
نَه به اعمال محدودیت تامین گاز فولادمبارکه
01 تیر 1400 - 13:27
شناسه : 14103
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان مطرح کرد؛ مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: شرکت فولادمبارکه یکی از مشتریان بزرگ شرکت گاز استان محسوب می‌شود. لذا از آنجایی که گاز یکی از موارد مورد نیاز تولید است. ما از این شرکت خواستاریم تا تامین گاز فولاد با محدودیت روبه‌رو شود؛ برای تحقق این امر می‌توان به سمت بهینه‌سازی مصرف حرکت کرد که خوشبختانه ظرفیت و فضای لازم برای انجام این کار در مجموعه فولادمبارکه وجود دارد؛ همچنین می‌توان با همکاری این شرکت و واحد بهینه‌سازی مصرف انرژی شرکت گاز، در این مسیر گام برداشت.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولادمبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مصطفی علوی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در بازدید از شرکت فولادمبارکه، اظهار داشت: از آنجایی که بیش از ۴۵ درصد فولاد کشور توسط شرکت فولادمبارکه تامین می‌شود. این مجموعه بزرگ فولادی به عنوان یک سازمان فعال و ارزشمند صنعتی در ایران شناخته می‌شود.

وی افزود: ما از خط تولید ورق گالوانیزه (ورق‌های رنگی) بازدید کرده‌ایم؛ محصولی که تولید آن از ۲۰ سال گذشته آغاز و تنها در این مجموعه بزگ فولادی تولید می‌شود. در این راستا جای تبریک برای تولید چنین محصولی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان همچنین در خصوص مشکلاتی که ناشی از محدودیت تامین انرژی است، گفت: محدودیت‌های تامین انرژی سال‌هاست که مطرح بوده، اما از سال گذشته نمود بیشتری پیدا کرده است. البته این موضوع در فصل سرما که ممکن است با قطعی و یا محدودیت در تامین گاز مواجه شویم، بیشتر خواهد بود.

علوی بیان کرد: شرکت فولادمبارکه به‌عنوان یکی از مشتریان بزرگ شرکت گاز اصفهان با مصرف روزانه ۱۰ میلیون مترمکعب گاز دارد، هیچ‌گونه درخواستی مبنی بر محدودیت ورود گاز به این مجموعه نداشته است؛ چراکه محصولات تولیدی فولادمبارکه موردنیاز کل کشور است.

وی ادامه داد: اما نکته حائز اهمیت این است که زمانی مصرف بخش خانگی نسبت به میزان مصرف صنعت در فصل سرما بیشتر می‌شود که در این راستا تامین نیاز گاز برای عموم مردم در اولویت است، به‌ناچار برای برخی از صنایع همچون فولاد نیز محدودیت اعمال خواهد شد که ابلاغ آن نیز از پایتخت صورت می‌گیرد؛ اما راه برون‌رفت از این موضوع حرکت به سمت مصرف بهینه است که خوشبختانه در فولادمبارکه فضای مناسب برای این دست از اقدامات وجود دارد و اگر بخش انرژی این مجموعه فعالیت جدی برای بهینه‌سازی مصرف داشته باشد، از میزان صرفه‌جویی صورت‌گرفته می‌توان گاز موردنیاز مجموعه را تامین کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: از مشکلات قطع شدن گاز و محدودیت‌های آن برای صنعت فولاد آگاه هستیم، اما این موضوع را می‌توان با مصرف بهینه جبران کرد و امیدواریم بتوان با کمک واحد بهینه‌سازی مصرف انرژی شرکت گاز که توسط نیروهای متخصص ایجادشده است، تعاملی دوطرفه با شرکت فولادمبارکه ایجاد و در مواردی که امکان کاهش مصرف وجود دارد، اقدامات مثبتی صورت گیرد تا نگرانی ناشی از تامین گاز رفع شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.