دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
نگاهی به رنکینگ جدید بورس
20 دی 1400 - 12:29
شناسه : 22853
براساس ارزش فروش محصولات شرکت‌ها در بخش داخلی بازار فیزیکی بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ترتیب شرکت فولادمبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت بندرعباس، فولاد خوزستان، مجتمع فولاد خراسان، معدنی و صنعتی گل‌گهر، پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت تهران (تندگویان)، ذوب‌آهن اصفهان و پالایش نفت اصفهان در جمع ۱۰ شرکت برتر بورس کالای ایران قرار گرفتند.
ارسال توسط : منبع : کالا خبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شرکت فولادمبارکه اصفهان با ثبت معامله ۳۱۴ هزار و ۹۶۰ تن محصول ورق گرم، قلع اندود و گالوانیزه ارزشی معادل ۶۵ هزار و ۱۶۳ میلیارد ریال را به ثبت رساند و در صدر جدول ایستاد. این شرکت با اختلاف چشمگیر از سایر شرکت‌ها برترین مجموعه به لحاظ ارزش معاملات بازار فیزیکی بورس کالا در هفته‌ای که گذشت بود.

شرکت ملی صنایع مس ایران با فروش پنج هزار و ۲۰۱ تن کاتد مس، سولفور مولیبدن و کنسانتره فلزات گرانبها به ارزش ۱۲ هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال در جایگاه دوم ایستاد. این شرکت با احتساب عرضه مس کاتد صادراتی در تالار کیش در مجموع ۹ هزار و ۲۰۱ تن محصول در بورس فروخته و ارزش ۲۲ هزار و ۹۰۳ میلیارد ریالی را رقم زده است.

شرکت پالایش نفت بندرعباس با ثبت معامله ۶۰ هزار تن وکیوم باتوم و لوب کات سنگین ارزش ۵۶۹۴ میلیارد ریالی را رقم زد و در جایگاه سوم قرار گرفت. علاوه بر این شرکت فولاد خوزستان با ثبت معامله ۳۵ هزار و ۸۰۰ تن تختال و شمش بلوم ارزشی بیش از ۵۰۸۰ میلیارد ریال را رقم زد و بعد از پالایش نفت بندرعباس در جایگاه چهارم ایستاد.

پس از آن مجتمع فولاد خراسان نیز با ثبت معامله ۲۶ هزار و ۶۱۰ تن سبد میلگرد و شمش بلوم به ارزش بیش از سه هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال پنجم شد.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با فروش ۹۵ هزار تن گندله و کنسانتره سنگ‌آهن نزدیک به سه هزار و ۳۴۸ میلیارد ریال را رقم زد و در جایگاه ششم قرار گرفت. پس از گل‌گهر نیز شرکت پتروشیمی تندگویان با ثبت معامله ۱۱ هزار و ۲۲ تن انواع گریدهای پلی اتیلن ترفتالات و نخ پلی استر موفق به ثبت ارزش ۳۲۶۱ میلیارد ریالی شد و جایگاه هفتم را به خود اختصاص داد.

شرکت پالایش نفت تهران (تندگویان) با دادوستد ۳۳ هزار تن لوب کات سبک و سنگین، وکیوم باتوم و گوگرد گرانوله به ارزش ۳۲۵۲ میلیارد ریال رتبه هشتم را کسب کرد و بعد از آن ذوب‌آهن اصفهان با ثبت معامله ۲۱ هزار و ۸۴۹ تن سبد تیرآهن و میلگرد، ناودانی و نبشی و بنزن به ارزش سه هزار و ۹۹ میلیارد ریال در جایگاه نهم جای گرفت. همچنین شرکت پالایش نفت اصفهان با فروش ۳۰ هزار تن لوب کات سبک و وکیوم باتوم ارزشی بیش از ۲۹۶۳ میلیارد ریالی را به ثبت رساند و دهم شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.