پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
نگاهی به عملکرد ایمپاسکو طی ۷ ماهه نخست امسال
08 آذر 1400 - 10:20
شناسه : 21069
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در جلسه کارگروه کنترل مدیریت که با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو برگزار شد، به بیان عملکرد هفت ماهه نخست سال ۱۴۰۰ در بخش‌های مختلف پرداخت.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیرعلی طاهرزاده مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به انجام بیش از ۴۰ هزار متر عملیات حفاری اکتشافی در بخش‌های پلی متال، سنگ‌آهن و زغال‌سنگ، رشد ۷ درصدی نسبت به برنامه را اعلام کرد.

وی افزود: ایمپاسکو موفق به دریافت ۱۱ فقره پروانه اکتشاف و یک فقره گواهی کشف شده است و پیش‌بینی می‌شود عملیات اکتشاف این شرکت در پهنه‌های مربوطه تا پایان سال جاری خاتمه یابد.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، گفت: در بخش عملیات معدنی نیز به استخراج حدود ۴۹ میلیون تن انواع مواد معدنی شامل سنگ‌آهن، سرب و روی، شورابه و … در معادن تحت پوشش ایمیدرو و ایمپاسکو که نظارت برخی از آن‌ها به این شرکت واگذار شده است.

طاهرزاده بیان کرد: عملکرد استخراج ماده معدنی ۱۱ درصد فراتر از برنامه‌ها محقق شده است. در بخش طرح‌های توسعه پیش‌بینی می‌شود در سال جاری ۷ طرح با برآورد سرمایه‌گذاری ۳۴ میلیون یورو و اشتغال مستقیم ۲۹۴ نفر افتتاح شود.

وی با اشاره به اینکه سیاست شرکت تهیه و تولید در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی استفاده حداکثری از توان بخش خصوصی است و ادامه داد: طی هفت ماهه سال جاری میزان جذب سرمایه از طریق واگذاری طرح‌ها و مجتمع‌ها حدود ۱۰ هزار میلیار تومان برآورد می‌شود.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اذعان داش: انعقاد ۷ قرارداد پژوهشی، ۲ تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها و بومی‌سازی ۸ قطعه اصلی در مجتمع‌های تابعه ایمپاسکو از جمله دستاوردهای پژوهشی شرکت طی ۷ ماهه نخست سال بود. همچنین در بخش آموزش ۲۸۱ دوره آموزشی در سطح ستاد و مجتمع‌ها بالغ بر ۱۴ هزار نفر ساعت برگزار شده است.

طاهرزاده در پایان عملکرد طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس را از ابتدا تاکنون احیا و توسعه ۷۵۳ معدن با ایجاد پتانسیل اشتغال حدود ۱۳ هزار نفر و افزایش قابلیت تولید حدود ۲۴ میلیون تن بیان کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.