پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
نگاهی به عملکرد بورس طی هفته گذشته
11 شهریور 1400 - 10:54
شناسه : 17050
براساس گزارش‌های منتشر شده، بازار بورس طی هفته‌ای که گذشت حرکت پرفراز و نشیبی را تجربه کرد و با اینکه وضعیت بازارها صعودی بود اما شاخص کل و شاخص کل با معیار هم‌وزن نسبت به هفته گذشته روندی نزولی در پی داشتند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ارزش کل معاملات بازار بورس در هفته گذشته ۴۰۸ هزار و ۹۳۰ میلیارد بود که با ۵۰ درصد رشد به ۶۱۲ هزار و ۹۰۵ میلیارد ریال طی هفته جاری رسید. حجم کل معاملات این بازار نیز با ۴۲.۲ درصد افزایش از ۴۹ هزار و ۵۴ میلیون سهم به ۶۹ هزار و ۷۶۴ میلیون سهم رسیده است.

وضعیت بازارها به تفکیک

بازار اول سهام، بازار دوم سهام، بازار بدهی، بازار مشتقه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله طی هفته جاری صعودی بودند، به طوری که ارزش معاملات در بازار اول سهام ۴۳ درصد افزایش را تجربه کرد و از ۱۴۶ هزار و ۴۲۶ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۲۱۰ هزار و ۱۰۵ میلیارد ریال در هفته جاری رسید. همچنین در بازار دوم سهام ارزش معاملات با رشدی ۵۷ درصدی توانست از ۱۶۹ هزار و ۷۶۲ میلیارد ریال به ۲۶۶ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال در هفته جاری برسد.

ارزش معاملات در بازار بدهی با رشدی ۳۸ درصدی از ۱۰ هزار و ۸۷۴ میلیارد ریال طی هفته گذشته تا ۱۵ هزار و ۴۵ میلیارد ریال در هفته جاری افزایش یافت. همچنین در بازار مشتقه ارزش معاملات رشدی ۲۲۵ درصدی را تجربه کرد و از ۲۲۸ میلیارد ریال به ۷۴۲ میلیارد ریال رسید.

ارزش معاملات در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله از ۸۱ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۱۲۰ هزار و ۶۴۸ میلیارد ریال طی هفته جاری رسید که رشدی ۴۷.۷۸ درصدی را نشان می‌دهد.

ترمز شاخص‌ها کشیده شد

همچنین شاخص‌های بازار بورس در هفته جاری روندی پرنوسان داشتند و در نهایت شاخص کل بورس با ۱.۹۰ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته از یک میلیون و ۵۵۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحد کاهش یافت که نزولی بیش از ۲۹ واحد را نشان می‌دهد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۰.۲۲ کاهش از ۴۵۶ هزار و ۳۵۸ واحد در هفته گذشته به ۴۵۵ هزار و ۳۷۶ واحد در هفته جاری رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.