سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024 ساعت ×
نگاهی به عملکرد تولیدات محصولات فولادی
27 شهریور 1400 - 11:35
شناسه : 17915
براساس گزارش‌های منتشر شده، آمار تولید فولادی‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه، تمامی فراورده‌های فولادی اعم از شمش، مقاطع تخت و طویل، محصولات و آهن‌اسفنجی با افت میزان تولید نسبت به پنج ماهه ابتدایی سال گذشته روبه‌رو شده‌اند؛ این آمار تماما منفی، ثمره قطعی برقی صنایع فولادی است.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بر اساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی پنج ماهه سال جاری ۱۰ میلیون و ۸۲۸ هزار تن شمش فولادی شامل اسلب، بیلت و بلوم تولید شده است که نسبت به ۱۲ میلیون و ۳۵۴ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال ۱۳۹۹، کاهش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین میزان تولید کل مقاطع طویل فولادی از جمله تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع در کشور طی پنج ماهه سال جاری با افت ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، چهار میلیون و ۲۹۶ هزار تن بوده است. علاوه بر این طی پنج ماه نخست سال گذشته چهار میلیون و ۶۱۱ هزار تن از این مقاطع طویل تولید شده بود.

تولید کل مقاطع تخت فولادی شامل ورق گرم، ورق سرد و ورق پوشش‌دار نیز در مدت مذکور سال جاری نسبت به پنج ماهه ابتدایی سال گذشته، ۱۶ درصد کمتر شده و از سه میلیون و ۹۲۹ هزار تن به سه میلیون و ۲۸۵ هزار تن رسیده و بیشترین میزان کاهش تولید این گزارش را به خود اختصاص داده است.

از ابتدای سال جاری تا پایان مردا ماه، تولید محصولات فولادی نیز معادل هفت میلیون و ۵۸۱ هزار تن ثبت شده که نسبت به میزان تولید آن در مدت مشابه سال گذشته یعنی هشت میلیون و ۵۴۰ هزار تن، ۱۱ درصد کم‌تر بود.

بر اساس این آمار کمترین میزان افت تولید متعلق به تولید آهن‌اسفنجی است که با کاهش ۴ درصدی، در مجموع پنج ماهه سال جاری به ۱۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تن رسید. میزان تولید این محصول معدنی در مدت مشابه سال گذشته معادل ۱۲ میلیون و ۸۸۳ هزار تن بوده است.

شایان به ذکر است که از این میزان تولید فولادی‌ها در پنج ماه نخست امسال، بالغ بر سه میلیون تن شمش فولادی، بیش از یک میلیون تن محصولات فولادی و بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۳۹، ۸۸ و ۸۳ درصد افزایش داشته است؛ اما بیشترین افزایش میزان صادرات متعلق به مقاطع تخت فولادی و آهن‌اسفنجی است که به ترتیب ۱۱۴ درصد و ۱۹۰ درصد افزایش صادرات را نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ثبت کرده‌اند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.