دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
نگرانی‌ها از تبعات تورمی به نفع بازار طلا تمام شد
12 آذر 1399 - 8:37
شناسه : 2400
در حالی که نگرانی ها در مورد افزایش موارد ابتلا به کرونا سبب خنثی شدن خوش بینی ناشی از ساخت واکسن کرونا شده و بار دیگر سرمایه گذاران را نسبت به حضور در بازار طلا علاقمند ساخته است، قیمت فلز زرد امروز شاهد افزایش بود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۶ درصد افزایش به ۱۷۸۵ دلار و ۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۱۷۸۷ دلار رسید.
روز دوشنبه فلز زرد شدیدترین افت ماهانه در طی ۴ سال گذشته را تجربه کرد و به پایین ترین رقم از دوم ماه جولای یعنی ۱۷۶۴ دلار و ۲۹ سنت رسید.
یک مقام ارشد دولت آمریکا روز دوشنبه گفت، برخی از شهروندان آمریکایی ممکن است قبل از کریسمس واکسن کرونا را دریافت کنند. این خبر سبب شد تا ارزش سهام در بورس های آسیایی افزایش یابد.
اما عاملی که سبب تضعیف مجدد چشم انداز اقتصادی شد، عبور تعداد مبتلایان جدید به کرونا در آمریکا از مرز ۱.۱ میلیون نفر در هفته گذشته بود.
اکنون سرمایه گذاران روی سخنان جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در کمیته بانکی سنا متمرکز شده اند که قرار است امروز ایراد شود و احتمالا حاوی سرنخ هایی در مورد مسیر آینده سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا خواهد بود.
هووی لی، اقتصاددان بانک او سی بی سی گفت، اگر کمیته بازار آزاد فدرال رزرو در طی ۲ هفته آینده سیاست های انبساطی بیشتری از خود به اجرا بگذارد، نگرانی ها از تبعات تورمی بار دیگر افزایش خواهد یافت و این می تواند به نفع بازار طلا تمام شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.