یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024 ساعت ×
نگرانی روسیه از ممنوعیت واردات نفت
08 فروردین 1401 - 20:57
شناسه : 25997
براساس گزارش‌های منتشر شده، مقام‌های اوپک نگرانی خود از پیشنهاد ممنوعیت واردات نفت روسیه را به اتحادیه اروپا اعلام کردند.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مقام‌های سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر این باورند که ممنوعیت واردات نفت روسیه از سوی اتحادیه اروپا به مصرف‌کنندگان آسیب می‌زند و این سازمان نگرانی خود را به بروکسل ابراز کرده است.

اعضای مهم اوپک مانند عربستان و امارات متحده عربی تاکنون تلاش کرده‌اند موضعی خنثی بین غرب و مسکو اختیار کنند و هم‌زمان ائتلاف اوپک و متحدانش (اوپک‌پلاس) که روسیه هم در آن حضور دارد، در نشست‌های سیاست‌گذاری خود از پرداختن به بحران اوکراین خودداری کرده‌اند.

اتحادیه اروپا که به‌شدت به نفت روسیه وابسته است، تحریم‌های سنگینی علیه روسیه از جمله مسدود کردن دارایی‌های بانک مرکزی این کشور اعمال کرده است، این اتحادیه اکنون در حال بررسی تحریم صنعت انرژی روسیه است.

کادری سیمسون، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در توئیتر اعلام کرد که مقام‌های اوپک از جمله محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل این سازمان ۱۶ ماه مارس (۲۵ اسفندماه) برای گفت‌وگو درباره شرایط فوق‌العاده بازار انرژی با وی دیدار کردند.

یک مقام اتحادیه اروپا درباره این دیدار گفت: اوپک تحلیل خود از شرایط بازار نفت را ارائه کرد و ما را در جریان برنامه‌هایش درباره تولید نفت گذاشت. همان‌طور که به‌طور مکرر اعلام کرده‌ایم، هیچ گزینه‌ای درباره تحریم مسکو کنار گذاشته نشده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.