سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
نیاز امروز ذوب‌آهن اصفهان، هم‌افزایی دانش و توان کارشناسان
31 فروردین 1401 - 12:03
شناسه : 26891
سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان، گفت: آنچه می‌تواند پیشرفت ذوب‌آهن را رقم بزند، هم‌افزایی دانش و توان کارشناسی موجود در شرکت است.
ارسال توسط : منبع : شرکت ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان، در همایش راهبردی مدیران و کارشناسان ذوب‌آهن اصفهان، فعالیت و برنامه‌ریزی دقیق کارشناسان در جهت دستیابی به اهداف شرکت را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: آنچه می‌تواند پیشرفت ذوب‌آهن را رقم بزند، هم‌افزایی دانش و توان کارشناسی موجود در شرکت است.

وی افزود: با تغییر رویکرد در تامین مواد اولیه، خوشبختانه در تامین مواد آهن‌دار با مشکلی مواجه نیستیم و در تامین زغال نیز برنامه‌های خوبی در دست اجراست تا بتوانیم اهداف تولیدی شرکت در سال جاری را محقق سازیم. 

سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن به سهم نهاده‌های تولید در قیمت تمام شده این شرکت و مقایسه با میانگین جهانی پرداخت و گفت: این آمار نشان می‌دهد که مصرف کک و زغال‌سنگ در ذوب‌آهن که نقش مهمی در قیمت تمام شده دارد، باید کاهش چشمگیری پیدا کند.

رخصتی بیان کرد: بررسی آمار مصرف کک در سال‌ها و ماه‌های مختلف نشان می‌دهد که کم‌ترین میزان مصرف کک مربوط به کوره بلند شماره یک در تیر ماه سال ۱۳۸۱ به میزان ۳۹۰ کیلوگرم بر تن بوده که بیانگر امکان پذیر بودن کاهش مصرف این ماده اولیه مهم است.

وی، کاهش گوگرد و خاکستر و افزایش CSR در کک را از جمله پارامترهای کیفی موثر در کاهش مصرف کک و افزایش بهره‌وری کوره بلند ذکر کرد و تلاش همگانی برای شناسایی روش‌های کاهش مصرف این ماده اولیه را ضروری دانست.

سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن، استفاده از گندله، تزریق پودر زغال‌سنگ، افزایش دبی اکسیژن، افزایش درجه حرارت هوای دم و توزیع یکنواخت بار کوره‌بلند را از عوامل موثر بر کاهش مصرف کک و افزایش بهره‌وری دانست و ادامه داد: کاهش پرت در حمل و انتقال کک و همچنین تخلیه و انبارش صحیح آن، مسئله بسیار مهمی است که باید در کارخانه مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که اگر بتوانیم تا حد امکان این عوامل را کنترل کنیم، تاثیر مهمی در کاهش قیمت تمام شده خواهد داشت.

رخصتی، بر ضرورت افزایش تولید و دستیابی به ظرفیت اقتصادی واحدها تاکید کرد و گفت: افزایش تنوع و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا از جمله اهداف اصلی شرکت در سال جاری است. در سال گذشته نیز مهندسی نورد در تولید محصولات جدید عملکرد خوبی داشت و امسال این امر تداوم می‌یابد.

وی، کاهش مصرف حامل‌های انرژی، استفاده حداکثری از گازهای فرایندی، کاهش مصرف مواد کمکی و قطعات به ویژه مواد نسوز و غلطک، کاهش ضایعات فرایندی و کیفی در سطح واحدها و بهبود تعمیرات و افزایش آماده به کاری تجهیزات را از دیگر عوامل موثر بر افزایش بهره‌وری ذکر کرد که در سال جاری باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن، استفاده موثر از ظرفیت‌های موجود در خطوط تولید شرکت را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: تمام ظرفیت‌های خالی شرکت باید شناسایی شده و پروژه‌های لازم برای استفاده موثر از آن‌ها اجرا شود.

رخصتی، یکی از سیاست‌های جدید این مجتمع عظیم صنعتی درحوزه فروش را فروش مویرگی معرفی کرد و افزود: این آمادگی وجود دارد که محصول را در هر نقطه‌ای به دست مشتری برسانیم و این امر در بازار رقابتی امروز و در جهت حذف واسطه‌ها، بسیار موثر است.

سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن، در پایان بر ضرورت توجه به مسائل زیست‌محیطی تاکید و خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی از جمله اولویت‌های اصلی شرکت است و مجموعه این پروژه‌ها به صورت هدفمند دنبال خواهد شد. با همت تمام تلاش‌گران ذوب‌آهن اصفهان، اهداف سال جاری این مجتمع عظیم صنعتی محقق شد. 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.