دوشنبه, ۷ فروردین , ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023 ساعت ×
نیروگاه ۵ هزار مگاواتی برق برای رفع نیاز صنایع و معادن احداث می‌شود
12 خرداد 1400 - 15:14
شناسه : 13265
وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به استان البرز با حضور در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان ضمن تشکر از حضور فعالان و کارآفرینان استان، آنان را منشاء اشتغال و توسعه یافتگی دانست و گفت: امیدوارم با همت جهادگران عرصه اقتصادی، کشور در جهت پیشرفت و آبادانی و سربلندی در منطقه پیشگام است. علاوه بر این با اشاره به برخی از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای حمایت و رفع موانع بخش تولید، از احداث نیروگاه برق پنج هزار مگاواتی به منظور تامین برق واحد‌های صنعتی و معدنی بزرگ کشور خبر داد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت نتیجه اقدامات کارآفرینان در کشور را موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش امنیت در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس وظایف قانونی خود مسئولیت تجارت بین‌المللی و نیز تامین برخی از کالاهای اساسی را بر عهده دارد؛ طی سه سال اخیر علی‌رغم فشارهای ناشی از تحریم و تاثیرات شیوع ویروس کرونا تراز تجارت بین‌المللی کشور در سال گذشته، ۷۴ میلیارد دلار و نتیجه آن رشد ۸ درصدی در صنعت بود.

وی رشد قابل قبول صادرات در چند ماه اخیر را نتیجه سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تامین ارز و رفع تعهد ارزی تجار بین‌المللی عنوان کرد و با تاکید بر رشد بالغ بر ۵۰ درصدی ۲۷ رشته صنعتی در کشور، افزود: علاوه بر بخش صنایع در حوزه معادن نیز شاهد اقدامات خوب و نتایج قابل قبولی بوده‌ایم.

فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در حوزه معدن

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ارزش ۵۰۰ میلیارد دلاری معادن کشف شده در ایران، طرح واگذاری ۶ هزار معدن در ۳۱ استان کشور از طریق مزایده را به فهرست جدیدی برای اشتغال و سرمایه گذاری عنوان کرد.

رزم حسینی وزارت صنعت، معدن و تجارت را به عنوان یکی از متولیان حوزه تولید، مکلف به تسهیل مسیر تولید دانست و با تاکید بر اینکه وزارتخانه در رفع موانع پیشگام بوده است، بیان کرد: تمام کارکنان در وزارتخانه با توجه به چارچوب‌های قانونی و در حوزه اختیارات خود، اقدامات موثری در راستای تسهیل و رفع موانع حوزه تولید داشته‌ایم که تسهیل صدور مجوزها و تفویض اختیارات از جمله این اقدامات است.

وی ایجاد امنیت و تقویت فرهنگ در کشور را منوط به ایجاد یک اقتصاد قوی و فضای کسب و کار مناسب عنوان کرد و ادامه داد: یکی دیگر از کارهای بزرگی که برای حمایت از صنایع در سال گذشته و بعد از هفت سال به بهره‌برداری رسید، تامین آب صنایع بزرگ از طریق انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی بود که به طول ۸۲۰ کیلومتر تا شهرستان اردکان انجام شد و در آینده تا خراسان رضوی و اصفهان ادامه می‌باید.

احداث نیروگاه ۵‌هزار مگابایتی برای تامین برق صنایع و معادن بزرگ کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اجرای پروژه تامین برق مورد نیاز صنایع و معادن کشور با احداث نیروگاه برق پنج هزار مگاواتی آن را گامی دیگر در حوزه حمایت از تولید کشور عنوان کرد.

رزم حسینی با بیان اینکه ایجاد ستاد تسهیل یکی از اقدامات ارزشمند مجلس شورای اسلامی است، عنوان کرد: اجرای ۷۰ درصدی مصوبات ستاد ملی و ۹۵ درصدی کارگروه استان البرز و همچنین مابقی مصوبات جزو تکالیف دستگاه‌های مربوطه است که باید نسبت به اجرای آن پاسخگو باشند.

توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی با استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی برتر

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از ایجاد ۴۵۰ هزار میلیارد تومان فرصت سرمایه‌گذاری جدید در کشور خبر داد و با تاکید بر حرکت به سمت توانمندسازی مردم، تصریح کرد: در گذشته دلیل مهاجرت روستائیان کمبود و نبود زیرساخت در این مناطق بوده است اما امروز دلیل اصلی مهاجرت، مشکلات بیکاری است؛ با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی برتر که به صورت داوطلبانه اعلام آمادگی کردند باید به آموزش، احیای مشاغل، احصاء ظرفیت‌های منطقه و خلق ثروت بپردازیم.

وی در پایان استفاده از ظرفیت مالی این شرکت‌ها در پرداخت تسهیلات به واحد‌های کوچک و متوسط و تقویت آن‌ها از دیگر برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و گفت: تمام کارکنان در وزارت صنعت، معدن و تجارت وظیفه خود را در راستای تحقق شعار سال، نیز در قالب اقدامات درون سازمانی و احصاء موانع برون‌سازمانی انجام داده‌ایم و نیاز است مجلس شورای اسلامی در یک حرکت انقلابی نسبت به رفع قوانین مزاحم تولید و تصویب قوانین حمایتی اقدام کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.