دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
هدف تاصیکو راه‌اندازی مجدد تجهیزات موجود در راستای تحقق اهداف HSE است
14 دی 1399 - 9:03
شناسه : 4713
مدیرعامل هلدینگ تاصیکو گفت: اهمیت و جایگاه HSE در صنایع، دیگر بر کسی پوشیده نیست براین اساس دوره آموزشی HSE در شرکت سرمایه گذاری صدرتامین و شرکت های تابعه برگزار شده است همچنین تعمیر و راه اندازی مجدد تجهیزات موجود در راستای تحقق اهداف HSE در دستور کار قرار می گیرد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن؛ غلام رضا سلیمانی مدیرعامل تاصیکو در جلسه کمیته HSE، گفت: در راستای اهداف هلدینگ صدرتامین و رسیدن به دید منطقی و فراگیر در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست، صنایع  به دلیل پیوستگی و در هم تنیدگی این مقوله‌ها، الزمام وجود واحد HSE را به شرکت های تابعه و وابسته اعلام کرده ایم چراکه می دانیم اهمیت و جایگاه HSE در صنایع، دیگر بر کسی پوشیده نیست.
وی ادامه داد: براین اساس شناسایی محیط اطراف (کار و زندگی) و خطراتی است که می‌توانند ما را غافلگیر کند در دستور کار همکاران ما در معاونت نظارت قرار گرفت. بنده و همکارانم می دانیم که بطور مسلم هرگاه خطرات را قبل از وقوع، پیش‌بینی کرده و آمادگی لازم ذهنی و عملی را در مقابل آنها کسب کنیم علاوه بر کاهش امکان وقوع آنها، نحوه برخورد ما با موارد خطرزا بسیار مؤثرتر خواهد بود. در غیر اینصورت غافلگیر خواهیم شد که این امر امکان بروز عکس‌العمل مناسب را از ما سلب و آسیبهای ناشی از حوادث را بسیار افزایش می‌دهد.
سلیمانی تصریح کرد: راه اندازی پلتفرم یکپارچه HSE در دستور همکارانم در هلدینگ قرار گرفته است به طوریکه بنابر آخرین مصوبه اشتراک گذاری مدیریت دانش یا مخزن اطلاعات توسط واحد IT و معاونت برنامه ریزی در هلدینگ به نحوی ایجاد خواهد شد که شرکت های تابعه با هلدینگ تحت سیستم وب از حوادث و وقایع روزانه در شرکت ها گزارش گیری و یا ارائه اطلاعات کنند.
مدیرعامل هلدینگ صدر تامین ادامه داد: تعمیر و راه اندازی مجدد تجهیزات موجود در راستای تحقق اهداف HSE در دستور کار همکاران ما در شرکت های تابعه قرار خواهد گرفت و گزارشات به طور ماهیانه از سوی معاونت نظارت ارزیابی و نتیجه اقدامات از طریق روابط عمومی هلدینگ اطلاع رسانی خواهد شد.
وی تصریح کرد: از این پس در مجموعه شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری صدرتامین با توجه به برگزاری دوره های آموزشی  HSE در شرکتهای تابعه و ارزیابی صورت گرفته از دانش و تجربیات پرسنل این واحد در شرکتهای تابعه، انتخاب تعداد ۳ الی ۵ نفر از افراد حوزه HSE شرکت ها جهت انجام ممیزی وضع موجود HSE شرکت های تابعه انتخاب می شوند که بر اساس چک لیستها و دستورالعمل های تهیه شده، ممیزی شرکتهای تابعه را در این زمینه انجام دهند.
وی اذعان داشت: ارتقاء سطح آموزش ایمنی و حفاظت با برگزاری کارگاه های تئوری و عملی با توجه به شرایط موجود یک اصل است براین اساس لازم می دانم اعلام کنم؛ هلدینگ صدر تامین در این خصوص در ابتدای امر شناسایی و مذاکره با اساتید دانشگاهی، شرکت های مشاور و دارای امکانات آموزش HSE را در برنامه کاری خود قرار داد تا برای برگزاری اصولی دوره های آموزشی مرتبط با سلامت، ایمنی و محیط زیست در شرکت های تابعه از اصولی ترین روش های به روز در جهان بهره گیرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.