پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
هدف چین برای راه‌اندازی ۲ معدن سنگ‌آهن تا ۲۰۲۵
13 دی 1399 - 9:30
شناسه : 4606
چین قصد دارد تا سال 2025 یک یا دو معدن سنگ آهن مطرح در سطح دنیا راه اندازی نماید تا عرضه این ماده اولیه را بهبود بخشد و قدرت قیمت گذاری خود را نیز افزایش دهد. طبق برنامه 5 ساله صنعت فولاد چین تا سال 2021 سهم شرکت های چینی در معادن خارجی بیش از 20 درصد سنگ آهن وارداتی به این کشور را شامل خواهد شد. این برنامه به دنبال افزایش عرضه سایر منابع معدنی فولاد سازی از جمله منگنز و کروم نیز می‌باشد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش فولاد ایران،  چین در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین فولادساز دنیا ۸۰ درصد سنگ آهن مورد نیازش را وارد می‌کند ولی مشخص نیست چه میزان  از آن از معادنی در کشورهای دیگر است که چینی ها در آن سهام دارند. معادن داخلی چین سنگ آهنی با خلوص های پایین تر از سنگ آهن تولیدی شرکت‌های بزگ استرالیایی و برزیلی تولید می‌کنند.
چین به دنبال تسهیل ساخت پروژه‌های معدنی بزرگ در غرب افریقا و غرب استرالیاست و در تلاش است تا همکاری بیشتری با کشورهای غنی از منابع معدنی چون روسیه، قزاقستان و مغولستان و سایر کشورهای همسایه داشته باشد.
همچنین این کشور در تلاش است ادغام شرکت های فولادی را نیز سرعت بخشد و گروه‌های فولادی بزرگی در سطح جهانی تشکیل دهد. پنج فولادساز بزرگ چینی تا سال ۲۰۲۵ حدود ۴۰ درصد از کل تولید فولاد این کشور را در دست خواهند داشت و ده فولادساز برتر آن سهمی ۶۰ درصدی خواهند داشت درحالی که در حال حاضر ۳۷ درصد است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.