شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
هشدار فولادی‌های چینی برای شرایط بحرانی
20 تیر 1401 - 18:39
شناسه : 30152
کارخانه‌های فولاد چین زنگ خطر را در مورد شرایط بحرانی در این صنعت به صدا در می‌آورند؛ زیرا حاشیه سود به دلیل تقاضای ضعیف در کاهش یافتن است.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، شدیدترین هشدار از سوی گروه آهن و فولاد هونان والین صادر شده است که این هفته برای بحث در مورد رکود سریع این بخش و اقداماتی که برای اطمینان از بقای شرکت و توقف تولید بی‌سود، باید اتخاذ کند، تشکیل جلسه داد.

بر اساس اعلام کارشناسان صنعت، کارخانه مستقر در جنوب چین اعلام کرد که انتظار می‌رود این بحران به مدت پنج سال ادامه یابد. کارخانه‌های دیگر شمال غرب و جنوب غرب کشور متعهد شده‌اند که تولید خود را کاهش دهند؛ زیرا منتظر احیای تقاضای فولاد هستند.

پس از سرکوب بخش املاک چین و سیاست کووید صفر آن که فعالیت ساخت‌وساز را محدود کرد، ذخایر فولاد بسیار فراتر از هنجارهای فصلی، افزایش یافته است. شاخص مدیران خرید صنعت فولاد در ماه ژوئن طی هفته گذشته بدترین نرخ خود را برای یک دهه گذشته ثبت کرد.

بر اساس آخرین نظرسنجی انجمن آهن و فولاد چین، اگرچه در پایان ماه با کاهش برخی از سخت‌ترین محدودیت‌های ویروسی توسط چین، این ذخایر کاهش یافت، اما همچنان ۲۳ درصد بیشتر از سطح یک سال پیش است. رییس‌جمهور شی جین پینگ خواستار فشار همه‌جانبه بر زیرساخت‌ها برای نجات اقتصاد شده است، اما بعید است که به طور کامل تقاضای از دست رفته در بخش املاک و مستغلات را جبران کند.

گفتنی است، کاهش تولید، احتمالا برای صنعت و دولت مناسب است، چراکه کاهش عرضه از قیمت‌ها حمایت می‌کند و همچنین به ماموریت پکن برای محدود کردن انتشار کربن از بخش بسیار آلاینده فولاد کمک می‌کند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.