دوشنبه, ۱۷ بهمن , ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023 ساعت ×
هفته‌ای خوش در انتظار طلا
30 بهمن 1400 - 11:13
شناسه : 24771
براساس گزارش‌های منتشر شده، تهدید وقوع جنگ در اروپای شرقی و نگرانی نسبت به ناتوانی بانک‌های مرکزی برای مهار تورم، هفته گذشته قیمت اونس طلا را به مرز یک هزار و ۹۰۰ دلار رساند و خوش‌بینی‌ها نسبت به افزایش بیشتر قیمت این فلز ارزشمند در هفته جاری را تقویت کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، جدیدترین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز نشان داد که اکثر تحلیلگران بازار و سرمایه‌گذاران خُرد نسبت به افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت خوش‌بین هستند. اگرچه این نگرانی وجود دارد که کاهش تنش‌ها میان آمریکا و روسیه، تقاضا برای خرید دارایی امن را کم‌تر خواهد کرد، اما تحلیلگران می‌گویند طلا در هر بار کاهش قیمت، پشتیبانی می‌شود.

شون لاس یکی از مدیران شرکت والش تریدینگ، اظهار داشت: نیروی صعودی فنی قوی در طلا وجود دارد، به طوری که قیمت‌ها مقاومت در سطح یک هزار و ۹۰۰ دلار را امتحان کرده‌اند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۱۳ نفر معادل ۷۲ درصد افزایش قیمت طلا و همزمان سه نفر معادل ۲۲ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند. یک تحلیلگر معادل پنج درصد نظری نداشت.

در این بین ۸۶۴ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آن‌ها ۵۶۴ نفر معادل ۶۵ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۹۶ نفر معادل ۲۳ درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کردند. در حالی که ۱۰۴ نفر معادل ۱۲ درصد نظری نداشتند.

این خوش‌بینی گسترده همزمان با رشد هفتگی قابل ملاحظه طلا مشاهده شد. در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا، هر اونس طلا با دو دلار و ۲۰ سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش، در یک هزار و ۸۹۹ دلار و ۸۰ سنت بسته شد، اما برای کل هفته ۳.۱ درصد افزایش داشت.

در جدیدترین نظرسنجی طلای کیتکونیوز، بسیاری از تحلیلگران گفتند به افزایش قیمت طلا خوش‌بین هستند، زیرا قیمتها مقاومت فنی مهمی را شکسته‌اند. آن‌ها افزودند انتظار دارند قیمت‌ها در کوتاه مدت صعود پرقدرتی به بالای ۱۹۰۰ دلار داشته باشند.

لاسک بیان کرد: علاوه بر تقاضا برای دارایی امن که ناشی از تنش‌های ژئوپلیتیکی است، ابهامات فزاینده بازار در خصوص تحکیم سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی در سراسر جهان، ابهاماتی را در بازارهای سهام به وجود آورده است. ابهامات مذکور از قیمت طلا در هر بار کاهش آن، حمایت خواهد کرد.

فیلیپ استرایبل استراتژیست ارشد بازار شرکت بلو لاین فیوچرز، اظهار کرد: تصور می‌کنم در صورت کاهش تنش‌های ژئوپلیتیکی، قیمت طلا ممکن است کاهش پیدا کند. با این حال بازارهای سهام ضعیف از قیمت طلا در کوتاه مدت پشتیبانی خواهند کرد. در حال حاضر سرمایه‌گذاران طلا باید صبور باشند و در زمان کاهش قیمت‌ها، خرید کنند.

دارین نیوسام رییس شرکت دارین نیوسام آنالایز، گفت: از نظر فنی طلا در وضعیت بیش خرید قرار دارد و اصلاح قیمت پیدا می‌کند. با این حال اکنون فروشنده طلا نیستم؛ چراکه هیچ ایده‌ای درباره وضعیت بحران اوکراین در تعطیلات آخر هفته ندارم.

کالین سیژینسکی استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA در پایان نظر خنثی درباره روند قیمت طلا داشت و خاطرنشان کرد: حرکت بعدی قیمت طلا به اتفاقاتی بستگی خواهد داشت که در اروپای شرقی روی می‌دهند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.