پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
هفت هزار کیلومتر مربع از مساحت طرح مطالعاتی کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش ایمپاسکو است
06 دی 1399 - 6:15
شناسه : 3978
مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، از ارسال طرح مطالعاتی هفت هزار کیلومتر مربع از مساحت استان به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، سالار حسین پور اظهار داشت: امسال ۷ هزار کیلومتر مربع از مساحت استان با عنوان پهنه اکتشافی دنا برای کار مطالعاتی به سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ارسال شده است.
وی با اشاره به اینکه میزان پهنه مورد نطر برای انجام کارهای مطالعاتی و اکتشافی قریب به نیمی از مساحت استان است افزود: پروانه بهره برداری معدن فسفات چرام صادر شده و با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برای تأمین و تکمیل دیگر زیر ساخت‌های آن، رایزنی های لازم صورت پذیرفته است.
مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به تأمین اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی برای تکمیل زیر ساخت گاز پروژه فسفات چرام از محل محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان، افزود: بر اساس مصوبات انجام شده شرکت ایمیدرو متعهد به تهیه دیگر زیرساخت‌های تأسیساتی از جمله برق، آب و جاده دسترسی به این پروژه خواهدبود.
وی با بیان اینکه ۳ معدن بوکسیت، با ظرفیت ذخیره تقریبی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن در کهگیلویه و بویراحمد فعال است گفت: بر اساس مطالعات اکتشافی و شناسایی معادن بوکسیت جدید، زمینه لازم برای احداث واحد فرآوری و تولید پودر آلومینا در استان تحقق خواهدیافت.
سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی حمایت از تولید می‌کند یا درآمدزایی؟ ۱۲اثر استان مرکزی به مسابقات ملی “صنایع دستی منسوخ شده” راه یافت مالیات صنایع هرمزگان در خارج از استان پرداخت می‌شود.
سالار حسین پور خاطر نشان کرد: در خصوص معادن گچ و سلستین استان با توجه به ظرفیت‌های موجود، مطالعات و امکان سنجی احداث کارخانه فراوری معادن فوق انجام شده است.
وی در ادامه به وضعیت واحد تولید آهک هیدراته چرام اشاره کرد و گفت: این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار تن محصول و حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در شهرستان چرام در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود این کارخانه تا پایان امسال و اول سال آینده به بهره برداری برسد افزود: با بهره برداری از این کارخانه زمینه اشتغال ۷۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر دیگر را به صورت غیرمستقیم فراهم می‌شود.
حسین پور در مورد پرداخت تسهیلات به واحد ها و صنایع معدنی، گفت: تاکنون ۱۷ واحد معدنی استان جهت دریافت تسهیلات صنایع معدنی به صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی، معرفی شده‌اند که از این تعداد تاکنون مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اجرایی و مابقی پرونده‌ها در دست پیگیری است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.