یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
همت آذربایجان شرقی برای تکمیل زنجیره صنایع فولادی
22 آذر 1399 - 4:33
شناسه : 3023
استاندار آذربایجان شرقی گفت: تکمیل زنجیره صنایع فولادی در استان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های ما است و در این زمینه آماده هرگونه حمایت از فعالان بخش خصوصی هستیم.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش دنیای معدن، محمدرضا پورمحمدی در آیین اعطای پروانه شهرک صنعتی غیردولتی کاوه تیکمه داش با اشاره به نامگذاری امسال به سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، گفت: رونق تولید و افزایش اشتغال زایی برای جوانان یکی از اصلی ترین راهبردهای مورد نیاز کشور در شرایط کنونی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: برنامه محوری، وحدت و همدلی نیز رمز اصلی کشور برای عبور از شرایط سخت است که در این زمینه نیز تمامی مدیران استان با یکدیگر همدل و هماهنگ هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش شهرک های تخصصی و خصوصی تولیدی و صنعتی در استان ابراز کرد: تعداد این شهرک‌ها در استان روز به روز در حال افزایش است و در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار نفر از طریق ایجاد این شهرک های خصوصی، مشغول به کار شده اند.
پورمحمدی اظهار کرد: مدیریت ارشد استان آمادگی خود را برای هرگونه حمایت از افزایش تولید در استان و حمایت از فعالان این حوزه اعلام می‌کند.
در این مراسم، پروانه فعالیت کارخانه فولاد کاوه نیز به دست استاندار آذربایجان شرقی اهدا شد.
این کارخانه در منطقه محروم و کمتر توسعه یافته تیکمه داش با هدف ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲۵۰ نفر و هم چنین اشتغال غیرمستقیم برای یک هزار نفر تاسیس شده است.
فعالیت این کارخانه بخشی از نیاز واردات مقاطع فولادی در کشور را برطرف ساخته و از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند.
شهرستان بستان آباد از جمله شهرستان منتخب توسعه استان است که دکتر پورمحمدی در سفر امروز خود به این شهرستان، علاوه بر دیدار با امام جمعه و بازدید از کارخانه بازیافت کاغذ پاکرول جام، یک واحد تولید اکسیژن و پروژه برق رسانی یکی از روستاها را نیز افتتاح کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.