یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
همه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شود
17 آبان 1399 - 4:52
شناسه : 1136
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در ۶ ماهه امسال در راستای عمل به منویات رهبری و تحقق شعار سال یعنی« جهش تولید»، در بخش معادن استان حجم سرمایه گذاری افزایش داشته است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن؛ بعد از ارایه طرح پیشنهادی کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای مدیریت بازار فولاد در روز دوشنبه هفته گذشته و بعد از جلسات متعدد این کمیسیون درباره مفاد مطرح شده در این طرح، رسانه های مختلف گمانه زنی های متعددی را درباره طرح مجلس بیان کرده اند و خبرها از اختلافات میان اعضای کمیسیون صنایع بر سر جزئیاتی مانند تعیین سقف و کف قیمتی برای محصولات فولادی عرضه شده در بورس کالا حکایت دارد.
به همین دلیل، با نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس تماس گرفتیم تا آخرین نتایج جلسات کمیسیون متبوعش درباره طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد را از او بپرسیم.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به توافقات صورت گرفته این کمیسیون درباره طرح پیشنهادی مجلس برای مدیریت بازار فولاد تاکید کرد: طرح نهایی توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد تا ۱۰ روز آینده به صحن علنی مجلس ارایه می شود و تمام نمایندگان با عرضه همه محصولات زنجیره فولاد از سنگ آهن تا انتهای زنجیره تولید، به جز چند قلم محدود در بورس کالا موافقت کردند.

علی جدی گفت: در آخرین نشست این کمیسیون مصوب شد معافیت مالیاتی کل زنجیره فولاد حذف شود. اما بنا به تشخیص نمایندگان کمیسیون صنایع، موضوع صادرات محصولات انتهایی زنجیره فولاد به بررسی بیشتری نیاز دارد.

وی افزود: در خصوص کف و سقف قیمتی محصولات فولادی همچنان اختلاف نظرهایی میان نمایندگان وجود دارد و به همین دلیل، این مساله، این مساله یکشنبه دو هفته بعد در کمیسیون مجلس بررسی خواهد شد.

جدی در این باره تاکید کرد: در نشست قبلی برخی نمایندگان موافق تعیین کف وسقف قیمتی برای محصولات بودند و نظرات برخی دیگر از نمایندگان بر قراردادی بودن قیمت ها بود، اما کمیسیون هنوز به نتیجه قطعی در خصوص این مساله نرسیده است.

نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس درباره موضوع عرضه تمام محصولات زنجیره فولاد در بورس کالا نیز تصریح کرد: تمام نمایندگان با عرضه همه محصولات زنجیره فولاد از سنگ آهن تا انتهای زنجیره تولید، به جز چند قلم محدود در بورس کالا موافقت کردند.

وی در پایان تصریح کرد: طرح نهایی‎شده توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد تا ۱۰ روز آینده پس از تصویب در کمیسیون صنایع و معادن به صحن مجلس ارایه خواهد شد و پس از آن در صورت تصویب در صحن علنی به شورای نگهبان ارسال می شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.