یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
همکاری فورد با معدن‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار برزیلی در آرژانتین
05 مرداد 1401 - 8:37
شناسه : 30752
مدتی است فورد در تلاش است ضمن همکاری با «ریوتینتو»، تامین مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت باتری خودروهای الکتریکی را پیش بیندازد.
ارسال توسط : منبع : اقتصاد نیوز
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، پس از همکاری شرکت LG با معدن‌کاران استرالیایی، خبر از همکاری فورد و ریوتینتو به گوش می‌رسد و گویا این دو شرکت توانسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند به یک توافق‌نامه غیرالزام‌‌‌‌‌‌‌‌‌آور دست پیدا کنند. توافق‌نامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که در نتیجه آن، هدف مشارکت ریوتینتو در استخراج و فرآوری چند ماده‌ حیاتی برای فورد در پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آتی این مجموعه است.

فورد در مسیر انتقال به سمت آینده و تحقق ایده کربن صفر خالص، به تامین موادی از جمله لیتیم، آلومینیوم کم‌ کربن و مس نیاز حیاتی دارد. ریوتینتو از این طریق تلاش دارد به یک حلقه اصلی در آینده گذار به اقتصاد سبز در زنجیره تامین صنعت خودرو تبدیل شود و فورد نیز اطمینان از آینده باثبات تولید باتری را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهد.

اهمیت این قرارداد برای تداوم توفیق فورد در عرضه وسیع محصولات برقی به‌ ویژه انواع وانت پیکاپ‌‌‌‌‌‌‌‌‌های الکتریکی حیاتی است. گفته می‌شود کانون مرکزی این پروژه بزرگ، معادن رینکون در آرژانتین بوده است که هم‌‌‌‌‌‌‌‌‌اکنون در مالکیت ریوتینتو قرار دارند.

فورد در هفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گذشته، قراردادی را با گروه BHP جهت تامین نیکل مورد نیاز خود از اندونزی امضا کرده بود. قراردادهایی که همگی خبر از ترس بنگاه‌های بزرگ جهان از دسترسی به مواد اولیه مصرفی داشته‌اند و خبر از سرازیر شدن سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به بخش معدن را می‌دهد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.