دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
همکاری مشترک سازمان زمین‌شناسی و جغرافیایی نیرو‌های مسلح
30 خرداد 1400 - 10:24
شناسه : 13990
دیدار معاون وزیر دفاع و رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس این سازمان، به منظور پیگیری مفاد تفاهم‌نامه‎‌ به امضا رسیده چندی پیش برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در این نشست حاضران نسبت به افزودن موارد جدید شامل در اختیار گرفتن فایل‌های رقومی نقشه‌های مقیاس یکصدهزار سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از سوی سازمان جغرافیای نیروهای مسلح، تاکید بر آموزش و انتقال تجربه در داده‌های دریایی و هوابُرد به صورت دو طرفه و اشتراک‌گذاری اطلس‌های فرونشست، سیل، زلزله و غار جهت تکمیل ابراز تمایل کردند.

همچنین، شرح تهیه نقشه‌های ژئومورفولوژی توسط کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با حضور نمایندگان سازمان جغرافیایی ارتش و بازدید از آزمایشگاه‌های آنالیز نمونه‌های معدنی واقع در کرج، برگزاری سمینار مشترک با تغییر اقلیم و انجام پروژه‌های مشترکی در زمینه فیزیک زمینی نیز از دیگر دستورات نشست روسای سازمان‌های زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح عنوان شده است.

شایان ذکر است که چندی پیش به‌منظور گسترش مناسبات علمی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دوطرف در راستای اجرای منویات فرماندهی معظم‌کل قوا مبنی بر لزوم حرکت انقلابی در مسیر رفع موانع و مشکلات تولید دانش و جنبش نرم‌افزاری تفاهم‌نامه مشترک به امضای دو طرف رسیده بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.