سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024 ساعت ×
واردات بوکسیت از کشورهای آفریقایی
18 اسفند 1401 - 9:02
شناسه : 34106
انعقاد ۸۵۰میلیون دلار قرارداد بین ایران و ۱۰ کشور آفریقایی سیدرضا فاطمی‌امین گفت: ما به دنبال کار کردن با کشورهایی هستیم که مکمل اقتصاد ما باشند؛ در کشورهای آفریقایی ذخایر بسیار خوب معدنی وجود دارد و شرکتهای معدنی ایرانی نیز توانمندی‌های بالایی دارند.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش فلزات‌نیوز، سیدرضا فاطمی‌امین در حاشیه همایش ایران و کشورهای غرب آفریقا اظهار کرد: یکی از کانون‌های توجه ما قاره آفریقا است که دارای ظرفیت‌های بالایی است. در سال گذشته میزان صادرات کالاهای ما به آفریقا امسال ۱۰۰ درصد افزایش یافته است و امسال هم ۱۵درصد رشد صادرات داشتیم.

وزیر صمت افزود: اجلاس امروز برای اولین‌بار در این سطح برگزار شد؛ ۱۰ کشور آفریقایی عمدتاً از غرب آفریقا در این اجلاس حضور دارند. همین امروز نزدیک به ۸۵۰ میلیون دلار قرارداد و بیش از یک میلیارد دلار تفاهم‌نامه امضا می‌شود.

فاطمی‌امین ادامه داد: امروز یکی از قراردادها مربوط به صادرات خودرو است؛ همچنین در مورد ساخت کشتی و قایق، صادرات بخش‌های مختلف صنعت ساختمان، تجهیزات پزشکی، دارو، صنایع نفت و گاز، ماشین آلات کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی و… ظرفیت‌های خوبی وجود دارد.

وی با بیان اینکه اجلاس سه روزه است، گفت: علاوه بر حضور در اجلاس، یک هیئت ۵۰ نفره از واحدهای صنعتی فولاد، کشتی‌سازی و نفت و گاز بازدید خواهند کرد تا از توانمندی‌های ایران مطلع شوند.

فاطمی‌امین در مورد توسعه روابط اقتصادی گفت: ما به دنبال کار کردن با کشورهایی هستیم که مکمل اقتصاد ما باشند؛ در کشورهای آفریقا ذخایر بسیار خوب معدنی وجود دارد وشرکتهای معدنی ایرانی نیز توانمندی‌های بالایی دارند.

وی افزود: به عنوان مثال بوکیست که ماده اولیه آلومینیوم است را وارد می‌کنیم و چه بهتر که از کشورهای آفریقایی وارد کنیم و در عوض صادرات ماشین‌آلات و… به این کشورها داشته باشیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.