جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
واکسن کووید ۱۹ راهی برای بهبود صنعت فولاد آسیا
16 دی 1399 - 9:48
شناسه : 4907
خبر روند افزایش واکسیناسیون کووید 19 در سطح جهان جو اقتصادی کشورهای آسیایی را نیز بهبود داده و بازارهای فولاد منطقه به وضعیت اقتصادی سال 2021 خوشبین شده اند. سال 2021 افزایش واکسیناسیون و تداوم روند رشد اقتصادی چین دو فاکتور اصلی گرداننده بازارهای فولاد آسیا خواهند بود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از فولاد ایران، واکسیناسیون در کشورهایی چون امریکا یا امارات آغاز شده ولی کشورهای آسیایی چون سنگاپور، اندونزی و هند هنوز در حال برنامه ریزی برای بستن قرارداد با شرکت‌های تولید کننده واکسن هستند. با این حال همین شروع واکسیناسیون خبر خوبی برای بازارهای فولاد بوده و امیدواری به آینده بازارها را افزایش داده است.
دهم دسامبر که خبر استفاده از واکسن چینی در امارات شنیده شد قیمت ورق گرم در این کشور به اوج ۹ سال اخیر رسید. با گسترش واکسیناسیون، بخش های وابسته به نیروی کار همچون کارخانه‌ها تولید را به طور کامل از سر می‌گیرند و همین امر تقاضای فولاد را بالا می‌برد. البته قابل ذکر است که کادر درمان هشدار داده‌اند که واکسیناسیون ایمنی صددرصد ایجاد نمی‌کند و حداقل در کوتاه مدت حتما باید اقدمات پیش گیرانه همچنان رعایت شود.
در هر حال فعالان بازار های فولاد آسیا معتقدند همین خبر واکسیناسیون برای سال ۲۰۲۱ کافی بوده که شروع خوبی داشته باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.