جمعه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 7 June , 2024 ساعت ×
واکسیناسیون، باعث جهش در صنعت فولاد خواهد شد
10 دی 1399 - 8:48
شناسه : 4454
رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد به ایراسین گفت: تحریم‌ها هزینه‌های صادرات فولاد را افزایش داده است و مانع صادرات نشده است و در سال جدید میلادی به گشایش‌های اقتصادی امیدواریم.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از ایراسین، بهادر احرامیان با اشاره به گشایش‌های اقتصادی در سال نو میلادی با توجه به واکسیناسیون جهانی کرونا اظهار داشت: با آغاز سال ۲۰۲۱، بارقه‌هایی از امید شکل گرفته است تا فعالیت اقتصادی به روال قبلی برگردد و با افزایش تقاضا، قیمت رشد می‌کند.
وی افزود: پیش بینی می شود این رشد فزاینده قیمت در صنعت فولاد شش ماه تا یک سال تداوم داشته باشد و در دو هفته اخیر شاهد رشد جهشی قیمت فولاد در مقیاس جهانی بوده‌ایم.
رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد با بیان اینکه بازار داخلی فولاد از بازار جهانی فاصله دارد، تصریح کرد: برخلاف دیگر کشورهای دنیا، موج رشد در صنعت فولاد دیرتر به کشور ما می رسد اما واکسیناسیون قطعا صنعت فولاد را دچار جهش خواهد کرد.
وی با بیان اینکه طرح‌های توسعه ای در رشد داخلی صنعت فولاد موثر است، بیان داشت: علت اصلی تفاوت نرخ‌ها در بازار داخلی و جهانی ثابت بودن قیمت‌های داخلی است که با آغاز واکسیناسیون می توان با بررسی مدیریت بازار می توان وضعیت بازار داخلی را بررسی کرد.
احرامیان مهمترین چالش صنعت فولاد داخلی را کمبود مواد اولیه دانست و گفت: خوشبختانه با افزایش تولید گاز، صنایع فولادی کشور با کمبود گاز مواجه نیستند و عدم تعادل در توزیع مواد اولیه از چالش‌های این بخش است.
وی افزود: با روی کار آمدن دولت جدید در امریکا و حذف سیاست فشار حداکثری به گشایش صادراتی امیدوار هستیم و قطعا وضعیت ما بدتر از گذشته نخواهد بود.
رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد تاکید کرد: هیچ گاه تحریم‌ها نتوانستد مانع از صادرات فولاد به کشورهای مقصد شود بلکه هزینه‌های صادرات افزایش یافته است چراکه تحریم‌ها اساسا در راستای منع واردات، تجارت خارجی و صادرات نبودند بلکه هدف آنها افزایش هزینه‌های صادراتی بوده است. چنانجه این محدودیت‌ها کمتر شود می‌توان با هزینه کمتری نسبت به صادرات فولاد اقدام کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.