دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
ورود آرامکو به جمع بزرگ‌ترین سازندگان نیروگاه خورشیدی عربستان
25 مرداد 1400 - 13:46
شناسه : 16251
براساس گزازش‌های منتشر شده آرامکو به گروهی از شرکت‌های ACWA Power برای ساخت نیروگاه خورشیدی یک میلیارد دلاری در عربستان سعودی پیوست.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سهم آرامکو در پروژه خورشیدی سدیر ۳۰ درصد است، در حالی که شرکت ACWA و شرکت هولدینگ آب و برق هر یک ۳۵ درصد سهم خواهند داشت. شرکت ACWA که ۵۰ درصد از سهامش متعلق به صندوق سرمایه دولتی عربستان سعودی است، اعلام کرد با وام‌دهندگان در خصوص پروژه ۱۵۰۰ مگاواتی به توافق رسیده‌ایم.

با توجه به اینکه عربستان سعودی در گذار از سوخت فسیلی به سمت انرژی پاک به کندی عمل کرده است. شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی در ماه آوریل با اعلام خبر راه‌اندازی پروژه سدید، گفته بود طرح فوق بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی عربستان سعودی خواهد بود که در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ تولید برق خود را آغاز می‌کند.

همسو با حرکت اقتصادهای جهان به سوی استفاده از انرژی سبزتر، شرکت آرامکوی عربستان سعودی به همراه صندوق سرمایه‌گذاری دولتی، به دنبال هزینه در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر است. در همین راستا امین ناصر مدیرعامل آرامکو هفته گذشته اظهار کرد که این شرکت با وجود سرمایه‌گذاری برای افزایش ظرفیت تولید و صادرات نفت، در حال بررسی تولید و صادرات هیدروژن است. البته بانک‌های متعددی شامل گروه میزوهو فایننشیال، بانک ریاض، بانک توسعه کره، شرکت سرمایه‌گذاری‌های نفتی عرب، بانک الراجحی و استاندارد چارترد این پروژه را از نظر تامین مالی پشتیبانی می‌کنند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.